REKLAMA
REKLAMA

Kamil Rościński z kolejnym medalem. To już trzeci w tym roku! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Legnicy odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu, formuła Low-Kick, w której wystartował najlepszy zawodnik, a zarazem aktualny mistrz Polski seniorów w kategorii do 67 kg Kamil Rościński. Sanoczanin doszedł do finału i ostatecznie zdobył srebrny medal. To już trzeci krążek Rościńskiego w tym roku.

Kamil Rościński najbardziej utytułowany zawodnik klubu Samuraj Trans-San Sanok w tym roku zaliczył już trzy starty. W lutym został mistrzem Polski w K-1 Rules Pro-Am (półzawodowe mistrzostwo Polski) na historycznych bo pierwszych w Polsce zawodach kickboxingowych Pro-Am. Z kolei w marcu Rościński zdobył brązowy medal MP K-1 Rules seniorów, jak pamiętamy po kontrowersyjnym werdykcie w walce półfinałowej.

Podczas mistrzostw Polski w formule Low-Kick, młody zawodnik Samuraja bronił wywalczonego przed rokiem w Nowym-Targu tytułu. Lista startowa w kategorii do 67 kg była imponująca. Obok Kamila, swój udział zgłosili tacy zawodnicy jak: Mateusz Białecki (MP Oriental Rules), Kamil Mateja (brązowy medalista MP Low-Kick, zawodnik kadry i federacji FEN), Jan Lodzik (wielokrotny medalista MP, mistrz organizacji DSF do 65 kg) i Eliasz Jankowski (wielokrotny MP, mistrz Europy, medalista imprez międzynarodowych i najbardziej utytułowany i doświadczony zawodnik z całego grona startującego w tej kategorii wagowej).

W kategorii zameldowało się ogólnie 15 zawodników (najwięcej). Jako, że zawodnik z Sanoka zajmuje 1. miejsce w rankingu formuły Low-Kick, został rozstawiony i swój udział rozpoczynał od drugiej rundy, gdzie walkę stoczyć miał z dobrym znajomym z poprzednich mistrzostw Kamilem Mateją z klubu Rebelia Kartuzy. Walka toczyła się pod dyktando zawodnika Samuraja, który był blisko znokautowania przeciwnika. Ostatecznie pewne zwycięstwo i awans do półfinału, w którym czekał Michał Bęben z klubu Gladiators Bełchatów. Kamil kolejny raz zdecydowanie pokonał rywala zasypując go niesamowitą ilością dolnych kopnięć, bardzo charakterystycznych dla tej formuły kickboxingu i zameldował się w finale. Na gali finałowej Kamil Rościński miał zmierzyć się z faworytem całych mistrzostw, zawodnikiem Polkonu Legnica – Eliaszem Jankowskim, który wrócił do sportu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Starcie pokoleń (różnica wieku między zawodnikami to 11 lat!) zostało uznane za Walkę Wieczoru.

– Finał stał na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy przeprowadzili wiele kombinacyjnych akcji. Pierwsza runda zakończona remisem z lekkim wskazaniem na Kamila, który skutecznie blokował ciosy rywala, a niemal każdą akcje kontrował doskonałymi kopnięciami. Druga runda rewelacyjna w wykonaniu Kamila. Cały czas był aktywny i kontrolował to, co dzieje się na ringu. Po dwóch rundach wszyscy kibice Samuraja, dopingujący Kamila na żywo, mogli być zadowoleni – relacjonuje Marcin Solarz, prezes Samuraj Sanok. – Trzecia runda to wymiana ciosów. Nikt nie kalkulował, była to prawdziwa uczta dla fanów kickboxingu! Ostatnia odsłona bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na Jankowskiego. Werdykt – zwycięstwo Jankowskiego, zawodnika gospodarzy i organizatora całych mistrzostw. Kamil tym razem zdobywa srebrny medal, chociaż według wielu, werdykt powinien być inny.

1

Najlepszą walką mistrzostw została wybrana walka Kamila Rościńskiego z Eliaszem Jankowskim.

Wkrótce opublikujemy link do walk z udziałem zawodnika z Sanoka.

Z ostatniej chwili: Kamil Rościński dostał powołanie i jedzie na Puchar Świata do Budapesztu, który odbędzie się w maju.

Klub Samuraj Sanok dziękuje sponsorom, życzliwym ludziom i kibicom, a w szczególności burmistrzowi Tadeuszowi Pióro i wiceburmistrzowi Stanisławowi Chęciowi oraz firmom Trans-San Marcin Cieślik, San-Glass Andrzej Skulich, BRMS Blockchain, Kurnik auto Części, Prostolarka Mateusz Nicko, Sklep Medyczny „Nad Potokiem” Ewelina Olczyk, Industry & Travel Europe Adrian Andrzejewski, Vitamin Shop/Agencja Knockout Sanok, Domino Grupa Robert Kopylec, Cisan Łukasz Kucharczyk, Optima Meble Krzysztof Gładysz, Beltor Wight Brand.

BANER

źródło: materiały nadesłane

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)