REKLAMA
REKLAMA

Kobieta okradziona w busie. Gotówka zniknęła z portfela pozostawionego przy okienku. Uwaga na kieszonkowców!

PODKARPACIE. Często zabiegani, czasem roztargnieni lub zajęci zakupami tracimy czujność. Niejednokrotnie wykorzystują to kieszonkowcy. Policjanci apelują o czujność i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj do brzozowskiej komendy zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły policjantów o kradzieży pieniędzy.

W pierwszym przypadku, do kradzieży doszło na dworcu autobusowym, gdy pokrzywdzona wsiadała do busa. Wtedy to dwie osoby spowodowały nagły ścisk i zamieszanie, które mogło być celowe. Dopiero później kobieta zorientowała się, że w tych okolicznościach straciła swój portfel z całą jego zawartością.

W drugim przypadku, mieszkaniec powiatu brzozowskiego, załatwiając swoje sprawy urzędowe w jednej z instytucji, zostawił przy okienku swój portfel ze znaczną ilością pieniędzy. Mężczyzna nie zorientował się i poszedł załatwiać kolejne swoje sprawy. W pewnym momencie zauważył, że nie ma portfela i wrócił w miejsce, w którym go zostawił. Odzyskał portfel, jednak pieniędzy już w nim nie było.

303-159877

Policja apeluje o czujność i ostrożność. Złodzieje mogą wykorzystać nasze zmęczenie, roztargnienie czy pośpiech. Dlatego przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa:

• w miejscach zatłoczonych trzymaj swoją torebkę lub saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie,
• nie noś kart bankomatowych razem z numerem PIN – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, może poza portfelem „opróżnić” również twoje konto zanim zdążysz zareagować,
• nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb,
• podczas mierzenia garderoby, pakowania zakupów, płacenia w sklepie, czy załatwiania spraw urzędowych nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę,
• zwracaj uwagę na sztuczny tłok i zamieszanie wokół ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu.

Pamiętajmy o tym, że na to, by nie stać się ofiarą kradzieży, to my mamy największy wpływ.

źródło: KPP Brzozów

18-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)