REKLAMA
REKLAMA

Kolejny, duży sukces orkiestry OSP i mażoretek „Sunshine” z Beska! 1. miejsce przywiezione z Ciechocinka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Ciechocinku odbył się czwarty w tym cyklu regionalny przegląd Orkiestr OSP w 2018 r. 1. miejsce zdobyła Orkiestra Dęta i Mażoretki OSP Besko. To kolejny, duży sukces tej formacji. – To dla nas bardzo cenne zwycięstwo – mówi Adam Robel, choreograf mażoretek „Sunshine”.


W Ciechocinku odbył się czwarty w tym cyklu regionalny przegląd Orkiestr OSP w 2018 r. To już XXV edycja rywalizacji strażackich Orkiestr dętych. W przemarszu Orkiestr w kujawsko-pomorskim kurorcie zaprezentowało się 5 Orkiestr z 4 województw.

Najlepszą Orkiestrą przeglądu została Orkiestra Dęta OSP z Beska (woj. podkarpackie), która otrzymała nagrodę Burmistrza Ciechocinka – trąbkę. W rywalizacji wzięły również udział Orkiestra OSP z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie), Orkiestra Dęta OSP Babimost (woj. lubuskie), Gminno-Strażacka Orkiestra Dęta OSP z Koźminka (woj. wielkopolskie) oraz Sompoleńska Orkiestra Dęta (woj. wielkopolskie). W konkursie parady marszowej wzięły udział 2 Orkiestry, akompaniowały w układach przygotowanych przez mażoretki – grupa „Sunshine Besko” wystąpiła przy akompaniamencie Orkiestry z Beska a grupa „Finezja” z Orkiestrą z Sompolna. Okolicznościowy koncert dały Orkiestra z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Sompoleńska Orkiestra Dęta.

Zmagania Orkiestr oceniało jury w składzie – Dorota Spandel (pokazy parady marszowej), Jerzy W. Zawisza, Marian Chmielewski, Krzysztof Zaleśkiewicz, Andrzej Bogusz.

Tegoroczna edycja przeglądów regionalnych Orkiestr OSP będzie dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pula nagród ze środków MKiDN wyniesie 50 tys. zł. Po przeprowadzeniu wszystkich przeglądów regionalnych zakupione zostaną nagrody rzeczowe dla najlepszych Orkiestr przeglądów i opublikowany ranking ogólnopolski Orkiestr OSP sporządzony na podstawie średnich ocen Orkiestr z wszystkich przeglądów. Podczas każdego z przeglądów każda z Orkiestr otrzyma również bony promocyjne w wysokości 500 zł każdy na remont instrumentów dętych ufundowane przez serwis instrumentów dętych Akordbrass.

To bardzo duży sukces Orkiestry OSP i Mażoretek „Sunshine” z Beska, który jest zasługą ciężkiej pracy i nieraz wyrzeczeń.

Impreza stała na wysokim poziomie, dlatego tym bardziej to zwycięstwo jest dla nas tak cenne. Pomimo zmęczenia 9-godzinną podróżą na miejsce przeglądu, oraz wysokim temperaturom w czasie występów orkiestra i mażoretki zaprezentowały się z najlepszej strony – mówi Adam Robel, trener i choreograf mażoretek z Beska.

Duża zasługa w tym prezesa Jana Jaślara, który zarządza Orkiestrą, Kapelmistrza Orkiestry Szymona Kielara oraz naszego rozmówcy Adama Robla.

Wszystkim członkom orkiestry i mażoretek należą się brawa za zaangażowanie na próbach jak i na przeglądzie. Dodamy również, że już w tę niedziele mażoretki czekają kolejne zmagania na ogólnopolskim przeglądzie mażoretek w Krośnie, a już 16 czerwca jadą na mistrzostwa Polski do Leżajska i mamy nadzieję, że sukces z Ciechocinka doda pozytywnej energii dla całej grupy.

źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej / OSP Besko / materiały nadesłane

07-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)