REKLAMA
REKLAMA

Kosmetyki, sportowa odzież i galanteria z podróbki (ZDJĘCIE)

REGION / BIESZCZADY. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Medyce wraz z funkcjonariuszami KAS, w trakcie kontroli na przemyskim bazarze ujawnili cudzoziemców handlujących nielegalnymi podróbkami.


17 lutego, funkcjonariusze z placówki SG w Medyce wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę legalności prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców na terenie targowiska przy ul. Wilsona w Przemyślu.

W wyniku działań ujawniono kosmetyki, odzież sportową, buty, galanterię oraz zegarki oznaczone chronionymi znakami znanych marek.

Wartość zabezpieczonych przedmiotów oszacowano na około 13 tys. złotych.

Część zajętego towaru należała do dwóch obywatelek Ukrainy, które oferowały go do sprzedaży. Cudzoziemki zostały zatrzymane, a następnie w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej bez wymaganych zezwoleń, wydano im decyzję o zobowiązaniu do powrotu na teren Ukrainy.

Zgodnie z przepisami ustawy o cudzoziemcach, cudzoziemki otrzymały roczny zakaz wjazdu na terytorium RP oraz innych krajów Strefy Schengen.

Zajęte przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszych czynności.

14-130889

źródło: BiOSG

20-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)