REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Podróbka sprzętu diagnostycznego, okradziony staruszek i ucieczka przed policją

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwych kierowców, zgłaszano kradzieże oraz alkoholowe bójki.

Podrobiony sprzęt diagnostyczny

Pracownik jednej z firm zajmujących się dystrybucją sprzętu do diagnostyki pojazdów zawiadomił o fakcie oferowania do sprzedaży za pośrednictwem serwisu internetowego podrobionego testera diagnostycznego. W wyniku podjętych czynności zatrzymano sprawcę oraz zabezpieczono wskazane urządzenie.

Okradziony staruszek

90-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że dwoje nieznanych mu sprawców pod pretekstem udzielenia pomocy medycznej weszło do mieszkania. W trakcie ich pobytu w kuchni, do mieszkania weszła prawdopodobnie trzecia osoba, która z szafy znajdującej się w pokoju, zabrała pieniądze w kwocie 8 000 zł.

Na drogach powiatu

Kierujący pojazdem osobowym nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Jeep. W wyniku zdarzenia kierujący Jeepem z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Złodziej telefonu

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej ukradł mu telefon komórkowy m-ki SAMSUNG wartości 500 zł. Telefon użytkowany był przez córkę zgłaszającego.

Z kolei inny mężczyzna zawiadomił, że nieznana mu osoba dostała się do wnętrza jego zamkniętego samochodu Hyundai, skąd zabrała telefon komórkowy HUAWEI wartości 999 zł.

Po kieliszeczku

Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że 27-latek kierujący hondą był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

303-128497

Fałszywe dane pojazdu

42-latka zawiadomiła funkjconariuszy, że trzy osoby doprowadziły zgłaszającą do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zakupie pojazdu m-ki Renault. Sprawcy podali nieprawdziwe dane właściciela pojazdu, co uniemożliwiło jego rejestrację. Straty oszacowano na kwotę w wysokości 4500 zł.

Spożywali razem alkohol. Kompan go pobił

21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że znany mu mężczyzna w czasie wspólnego spożywania alkoholu dokonał uszkodzenia ciała zgłaszającego zadając mu uderzenia pięścią w twarz. Pokrzywdzony doznał obrażeń nosa i twarzy, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

Z kolei 17-latek zawiadomił policję, że znany mu mężczyzna zadawał mu uderzenia pięściami w okolice twarzy oraz korpusu, w wyniku czego zawiadamiający doznał złamania zęba oraz obrażeń twarzy i klatki piersiowej.

Nie zatrzymał się do kontroli. Nie chciał się przebadać

Policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania seata do kontroli drogowej. Kierujący nie zatrzymał pojazdu i kontynuował jazdę, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy, poruszających się oznakowanym pojazdem służbowym – sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Seat został zatrzymany do kontroli po przejechaniu około 300 metrów od miejsca podjęcia czynności. Kierujący nim 32-latek odmówił badania na urządzeniu kontrolno-pomiarowym. Z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

Kradzież na „pracownika wodociągu”

82-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że dobrowolnie wpuściła do mieszkania nieznanych sobie dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników wodociągów. Twierdzili, że będą sprawdzić stan rur oraz chcieli zwrócić właścicielce mieszkania pieniądze w związku z nadpłatą za wodę. Podczas sprawdzania szczelności instalacji jeden z mężczyzn dokonał penetracji mieszkania w wyniku czego ukradł dwa portfele z pieniędzmi oraz dokumentami. Następnie rzekomi pracownicy spokojnie opuścili mieszkanie. Łączna suma strat to około 9000 złotych na szkodę zgłaszającej.

źródło/foto: KPP Sanok

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)