REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Pościgi za złodziejami, nieszczęśliwy upadek z wysokości i rowerzysta pod kołami samochodu

SANOK / PODKARPACIE. Minione dwa tygodnie dla sanockich policjantów były bardzo pracowite. Zgłaszano kradzieże telefonów, na drogach pojawiło się sporo nietrzeźwych kierowców. Dwukrotnie także prowadzono pościg za złodziejami.

Włamania i pościgi za złodziejami

W Sanoku przy ul. II Armii Wojska Polskiego złodziej usiłował włamać się do pomieszczeń biurowych jednej z firm. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe, po czym oddalił się z miejsca. Właściciel wycenił straty na kwotę 400 zł.

Z kolei na Jagiellońskiej z pawilonu handlowego usytuowanego na terenie prywatnym, skradziono kilkanaście sztuk zestawów oświetleniowych o wartości około 1000 zł. Złodziej uszkodził jedną ze ścian i w ten sposób wszedł do wnętrza.

Przy ulicy Lipińskiego sanoccy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawców włamania do sklepu. Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 33 i 26 lat. Mężczyźni po uprzednim wybiciu szyby frontowej sklepu, dostali się do jego wnętrza. Tam z szuflady biurka zabrali  pieniądze w kwocie 25,70 zł. oraz drewniany kosz z pękiem czosnku.

W Tyrawie Wołoskiej dwóch nieznanych sprawców wybiło podwójnie zespoloną szybę okienną w pomieszczeniu biurowym sklepu i usiłowało dostać się do wnętrza placówki. Z uwagi na uruchomiony alarm sprawcy nie osiągnęli swojego celu. Zgłaszający interwencję wartość uszkodzonego mienia oszacował na kwotę 400 zł.

W Bukowsku 25-latek chciał włamać się do sklepu. Wybił szybę w oknie od zaplecza, jednak celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez przechodzące osoby. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Bukowsku, w bezpośrednim pościgu z użyciem psa tropiącego.

Ginące telefony komórkowe, dokumenty i pieniądze

Tuz przed świętami 34-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że na terenie placówki handlowej złodziej wykorzystał jego nieuwagę i z kieszeni kurtki zabrał telefon komórkowy wartości 700zł.

W Posadzie Zarszyńskiej 73-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, podczas robienia zakupów straciła portfel. Sprawca ukradł  go wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 490 zł.

Z kolei w Sanoku przy Sienkiewicza 74-latkowi skradziono telefon komórkowy marki Samsung, wartości 400 zł.

Przy Jana Pawła II pokrzywdzonemu także skradziono telefon. Uczynił to nieznany mu sprawca, wartość urządzenia to 1200 zł.

20-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że nieznany jej sprawca po uzyskaniu w nieustalony sposób dostępu do jej konta bankowego, dokonał nieupoważnionych transakcji przy użyciu karty bankomatowej. Sprawca ukradł niespełna 300 zł.

2

Na podwójnym gazie

48-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował oplem znajdując  się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał prawie 0,9 promila w wydychanym powietrzu.

Przy Lipińskiego patrol policji zatrzymał w miejscu zamieszkania 22-latka kierującego mercedesem. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tego samego dnia doprowadził do kolizji drogowej z zaparkowanym pojazdem marki Fiat, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia.

Policjanci ruchu drogowego  podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili, że kierujący volkswagen znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei w Lalinie funkcjonariusze ujawnili, że kierujący samochodem m-ki Audi znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wydmuchał blisko 1,2 promila.

Podczas  kontroli drogowej policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu sanockiego, który kierował pojazdem mechanicznym, pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień.

Przy ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali 20-latka kierującego samochodem marki Alfa Romeo. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało, że miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący doprowadził do kolizji drogowej z zaparkowanym pojazdem m-ki Opel, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca został osadzony w areszcie do czasu wykonania dalszych czynności procesowych.

57-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował VW. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wandale samochodowi

Pokrzywdzona zawiadomiła, że w nocy z 27 na 28 grudnia 2017 r. na parkingu niestrzeżonym sprawca uszkodził jej pojazd m-ki Fiat poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej na przednich i tylnych drzwiach od strony kierowcy. Straty oszacowano na kwotę 700 zł.

42-letni mężczyzna zawiadomił, że sprawca rozbił szybę w jego samochodzie marki KIA. Pojazd pozostawiony był na parkingu. Łączna wartość strat spowodowana działaniem sprawcy wyniosła 700 zł.

Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Jadący rowerem w trakcie zmiany psa ruchu nie zachował należytej ostrożności i wjechał wprost pod jadący VW. Kierujący rowerem oraz osobówką byli trzeźwi. Rowerzysta został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi oraz uraz głowy.

Pracował przy więźbie dachowej. Nieprzytomny trafił do szpitala

W trakcie prowadzonych prac przy konstrukcji więźby dachowej na budynku jednorodzinnym, wskutek silnego podmuchu wiatru doszło do zawalenia konstrukcji drewnianej , która spowodowała zawalenie rusztowania i strącenie znajdującego się na nim pracownika. Mężczyzna spadł z wysokości około 5 m na betonowe podłoże, doznając obrażeń. Nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy.

źródło: KPP Sanok

03-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)