REKLAMA
REKLAMA

KROŚCIENKO: Blisko 3 tysiące paczek papierosów wiózł Ukrainiec w podłogowej skrytce (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Ponad 40 tys. złotych warte były papierosy, które usiłował przewieźć w specjalnej skrytce w podłodze 45- letni ob. Ukrainy. Przemyt udaremnili mu na przejściu granicznym w Krościenku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Rankiem 21 marca br. na przejściu granicznym w Krościenku, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wpierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, przystąpili do kontroli samochodu osobowego wjeżdżającego do Polski z Ukrainy. Za kierownicą pojazdu na litewskich numerach rejestracyjnych zasiadał 45- letni obywatel Ukrainy.

W trakcie szczegółowej kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziła podłoga samochodu. Okazało się, że dokonano w niej specjalnych przeróbek i skonstruowano skrytkę, w której schowano 2970 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość ujawnionej kontrabandy została oszacowana na ponad 40 tys. złotych. Kierujący pojazdem mężczyzna nie przyznał się do własności wykrytych papierosów, które najprawdopodobniej miały trafić do odbiorcy w woj. mazowieckim.

Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego zostały zatrzymane nie tylko papierosy, ale także przystosowany do przemytu samochód.

W 2017 r. funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) w woj. podkarpackim udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 32 mln szt. papierosów o wartości blisko 21 mln zł. Zatrzymano także 145 samochodów, które posłużyły do przemytu. Zwalczając przestępczość transgraniczną, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, wszczęli 13260 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe a także nałożyli 10 736 mandatów karnych o wartości 4,4 mln złotych.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

źródło: KAS

22-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)