REKLAMA
REKLAMA

Które drogi do remontu? W budżecie miasta zabezpieczono na nie 5 mln złotych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro przedstawił harmonogram remontu dróg miejskich, który będzie realizowany w najbliższym czasie. Obejmuje on prace wykonywane od stycznia do czerwca bieżącego roku. W tym czasie zmodernizowane zostaną ulice: Kujawska, Królowej Jadwigi, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Mała oraz Aleja Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, w tym roku w miejskim budżecie zapisano kwotę 5 mln zł na inwestycje związane z modernizacją dróg osiedlowych. Poza wspomnianymi ulicami remontu w tym roku doczekają się ulice: Rzemieślnicza, Orzeszkowej, Witkiewicza, Turystyczna, Asnyka, Sielska, Płowiecka i Głowackiego.

W budżecie miasta zostały zabezpieczone środki finansowe na realizacje zadania polegającego na przebudowie ulic: Młynarskiej i Kwiatowej w Sanoku. Zadanie zostało złożone o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” i znajduje się na liście rezerwowej. W przypadku uruchomienia środków finansowych przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zadanie będzie realizowane.

Poza drogami osiedlowymi, w naszym mieście przeprowadzone zostaną również remonty głównych traktów i inne inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej. W toku jest budowa obwodnicy Sanoka (blisko 140 mln zł), na której obecnie trwają prace archeologiczne. Na jej łącznik z rondem Beksińskiego miasto przeznaczy 3,5 mln zł. Z kolei kwota 1 mln zł została zabezpieczona na łącznik pomiędzy obwodnicą a ul. Łany. Ulice: Lipińskiego, Lwowska i Kolejowa do końca roku zmienią swoje oblicze za sprawą inwestycji realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

UM Sanok

01-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: