REKLAMA
REKLAMA

Legendarna Lwowska Orkiestra Kameralna „Akademia” wystąpi w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Lwowska Orkiestra Kameralna „Akademia” jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów muzycznych, a już w przyszłym tygodniu dwukrotnie wystąpi na scenie Sanockiego Domu Kultury.

W środę 7 lutego zagra wraz z laureatami „Złotych Parnasów”- Paulius Andersson (Litwa), Ivan Shemchuk (Ukraina), Mariusz Klimsiak (Polska) Paval Dombrovsky (Rosja).

Natomiast w piątek 9 lutego na Gali Finałowej oczaruje publiczność koncertami fortepianowymi, tematem koncertu będzie „Polska Niepodległa”.

Orkiestra ta powstała w 1959 roku we Lwowskim Konserwatorium (obecnie Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki) jako pierwszy zespół tego typu na Ukrainie i już od ponad pół wieku pozostaje ozdobą swojej alma mater. Jest także zespołem szanowanym i docenianym poza granicami Lwowa, który stale koncertuje i bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych.

Orkiestra składa się ze studentów akademii, a kierownikiem artystycznym jest wybitny kompozytor, prof. Myrosław Skoryk. Dyrygentem zespołu jest prof. Igor Pylatiuk.

To wspaniała okazja, aby zobaczyć i usłyszeć niesamowity pokaz utalentowanych młodych muzyków. Obydwa koncerty rozpoczną się w Sanockim Domu Kultury o godzinie 19:00. Zapraszamy!

AK 2016001

Źródło: PRFK

01-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)