REKLAMA
REKLAMA

„Little Heroes” w Baligrodzie. Nad młodymi sportowcami czuwa stowarzyszenie i Ministerstwo Sportu i Turystyki (FILM, FOTO)

„Little Heroes” w Baligrodzie. Nad młodymi sportowcami czuwa stowarzyszenie i Ministerstwo Sportu i Turystyki (FILM, FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej w Baligrodzie zorganizowano bieg przeszkodowy „Little Heroes” w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych. Nad tą interesującą inicjatywą patronat objął Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Młodym sportowcom bacznie przygląda się również Piotr Uruski, poseł z Sanoka, członek sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. 

Nie pokonała nas pogoda i troszeczkę dopasowując się do tego co za oknem, uczniowie kl. IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Hoczwi oraz Szkoły Podstawowej w Baligrodzie, naszej wyruszyli na trasę. Były medale, koszulki i puchary dla najlepszych. W kategorii kl.V zwyciężyli : Maksymilian Borgosz i Małgorzata Kopczyńska. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła szkoła z Hoczwi. Wszystkim serdecznie gratulujemy, zrewanżujemy się w przyszłym roku! Bo wszystko na to wskazuje, że ponownie będziemy gościć u siebie Stowarzyszenie Biegów Terenowych, Przełajowych i Ekstremalnych – czytamy na stronie SP w Baligrodzie.

W tym miejscu warto dodać, że „Little Heroes” to stowarzyszeniem Non Profit. Działa od 2016 roku, pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Propaguje sport oraz aktywność fizyczną dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami oraz zajęcia ogólnorozwojowe. W sezonie 2017 zrealizowało 4 projekty, które przyczyniły się do upowszechnienia sportu.  Aktywnie wspiera wraz z MSiT możliwość uczestnictwa osób o niższym statusie materialnym w aktywnościach tego typu. Wszystkie zajęcia dla uczestników odbywały się bezpłatnie. Do tej pory zorganizowano kilkanaście imprez sportowych, które skupiły od kilkuset osób w Kraśniku do ponad dziesięciu tysięcy na wynajętym przez stowarzyszenie Stadionie PGE Narodowym.

foto/film: SP Baligród

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)