REKLAMA
REKLAMA

„Little Heroes” w Baligrodzie. Nad młodymi sportowcami czuwa stowarzyszenie i Ministerstwo Sportu i Turystyki (FILM, FOTO)

„Little Heroes” w Baligrodzie. Nad młodymi sportowcami czuwa stowarzyszenie i Ministerstwo Sportu i Turystyki (FILM, FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej w Baligrodzie zorganizowano bieg przeszkodowy „Little Heroes” w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych. Nad tą interesującą inicjatywą patronat objął Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Młodym sportowcom bacznie przygląda się również Piotr Uruski, poseł z Sanoka, członek sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. 

Nie pokonała nas pogoda i troszeczkę dopasowując się do tego co za oknem, uczniowie kl. IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Hoczwi oraz Szkoły Podstawowej w Baligrodzie, naszej wyruszyli na trasę. Były medale, koszulki i puchary dla najlepszych. W kategorii kl.V zwyciężyli : Maksymilian Borgosz i Małgorzata Kopczyńska. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła szkoła z Hoczwi. Wszystkim serdecznie gratulujemy, zrewanżujemy się w przyszłym roku! Bo wszystko na to wskazuje, że ponownie będziemy gościć u siebie Stowarzyszenie Biegów Terenowych, Przełajowych i Ekstremalnych – czytamy na stronie SP w Baligrodzie.

W tym miejscu warto dodać, że „Little Heroes” to stowarzyszeniem Non Profit. Działa od 2016 roku, pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Propaguje sport oraz aktywność fizyczną dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami oraz zajęcia ogólnorozwojowe. W sezonie 2017 zrealizowało 4 projekty, które przyczyniły się do upowszechnienia sportu.  Aktywnie wspiera wraz z MSiT możliwość uczestnictwa osób o niższym statusie materialnym w aktywnościach tego typu. Wszystkie zajęcia dla uczestników odbywały się bezpłatnie. Do tej pory zorganizowano kilkanaście imprez sportowych, które skupiły od kilkuset osób w Kraśniku do ponad dziesięciu tysięcy na wynajętym przez stowarzyszenie Stadionie PGE Narodowym.

foto/film: SP Baligród

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)