REKLAMA
REKLAMA

Maciek Czopor na Mistrzostwach Świata w szachach w Grecji (FOTO)

SANOK, GRECJA / PODKARPACIE. Sanoczanin Maciek Czopor wystąpił na Mistrzostwach Świata w szachach w Grecji.

 

W dniach 19-30.10.2018 r. w Grecji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Maciek startował w grupie do lat 14, w której wzięło udział 135 zawodników z całego świata.

Pierwszą partię zagrał z zawodnikiem z Grecji Stamatiou Rodolfos (remis). Druga runda z Hiszpanem Ruiz Buendia Miguel (wygrana), trzecia z zawodnikiem z Białorusi Runets Ivan (remis), czwarta – Bułgar Karadzhov Ivan (wygrana), piąta – zawodnik z Indii Raja Rithvik R (remis), szósta – zawodnik z Chin Huang Renjie (przegrana), siódma Grek – Gavriil Odysseas Panagiotis (przegrana), ósma runda – zawodnik z Anglii Ilia Misyura (wygrana), dziewiąta – Francuz Bassini Emile (przegrana), dziesiąta runda zawodnik z Łotwy Horobrijs Daniils (wygrana), jedenasta zawodnik z Izraela Yegor Stolyarsky (wygrana).

Łącznie na 11 partii Maciek 3 rundy przegrał, 3 zremisował i 5 wygrał. Na swoim koncie zgromadził 6,5 pkt. z 11 rund, plasując się na 37 pozycji wśród 135 zawodników z całego świata. Kolejne cenne doświadczenie za Maćkiem. Podczas Mistrzostw towarzyszyła mu cała gama różnych emocji od radości, po stres i smutek. Jednak doświadczenie zdobywane na imprezach rangi światowej z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Maciek pnie się coraz wyżej w szachowej karierze. Ma duże aspiracje, aby być najlepszy i bardzo ciężko na to pracuje trenując codziennie po 7-8 godzin. Już na niemal miesiąc przed Mistrzostwami Maciek nie chodził do szkoły, aby w pełni poświęcić się na przygotowanie do tych jakże ważnych zawodów.

Na odpoczynek jednak nie ma co liczyć, bo już 10 listopada Maciek zagra w kołówce z możliwością wypełnienia normy na mistrza międzynarodowego w Szczyrku.

Dziękujemy rodzinie i znajomym za wsparcie i miłe słowa.

 

materiały nadesłane

 

04-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)