REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Maciek Czopor na Mistrzostwach Świata w szachach w Grecji (FOTO)

SANOK, GRECJA / PODKARPACIE. Sanoczanin Maciek Czopor wystąpił na Mistrzostwach Świata w szachach w Grecji.

 

W dniach 19-30.10.2018 r. w Grecji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Maciek startował w grupie do lat 14, w której wzięło udział 135 zawodników z całego świata.

Pierwszą partię zagrał z zawodnikiem z Grecji Stamatiou Rodolfos (remis). Druga runda z Hiszpanem Ruiz Buendia Miguel (wygrana), trzecia z zawodnikiem z Białorusi Runets Ivan (remis), czwarta – Bułgar Karadzhov Ivan (wygrana), piąta – zawodnik z Indii Raja Rithvik R (remis), szósta – zawodnik z Chin Huang Renjie (przegrana), siódma Grek – Gavriil Odysseas Panagiotis (przegrana), ósma runda – zawodnik z Anglii Ilia Misyura (wygrana), dziewiąta – Francuz Bassini Emile (przegrana), dziesiąta runda zawodnik z Łotwy Horobrijs Daniils (wygrana), jedenasta zawodnik z Izraela Yegor Stolyarsky (wygrana).

Łącznie na 11 partii Maciek 3 rundy przegrał, 3 zremisował i 5 wygrał. Na swoim koncie zgromadził 6,5 pkt. z 11 rund, plasując się na 37 pozycji wśród 135 zawodników z całego świata. Kolejne cenne doświadczenie za Maćkiem. Podczas Mistrzostw towarzyszyła mu cała gama różnych emocji od radości, po stres i smutek. Jednak doświadczenie zdobywane na imprezach rangi światowej z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Maciek pnie się coraz wyżej w szachowej karierze. Ma duże aspiracje, aby być najlepszy i bardzo ciężko na to pracuje trenując codziennie po 7-8 godzin. Już na niemal miesiąc przed Mistrzostwami Maciek nie chodził do szkoły, aby w pełni poświęcić się na przygotowanie do tych jakże ważnych zawodów.

Na odpoczynek jednak nie ma co liczyć, bo już 10 listopada Maciek zagra w kołówce z możliwością wypełnienia normy na mistrza międzynarodowego w Szczyrku.

Dziękujemy rodzinie i znajomym za wsparcie i miłe słowa.

 

materiały nadesłane

 

04-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)