REKLAMA
REKLAMA

Michał z Sanoka potrzebuje pomocy swoich krajan! Każdy z nas może uratować mu życie

SANOK / PODKARPACIE. Michał Radziejowski. 22-letni chłopak pochodzący z Sanoka. Na co dzień studiuje informatykę stosowaną na AGH. Rozwija swoje pasje, spełnia marzenia, dąży do wyznaczonego celu… Tak było jeszcze niedawno. Niestety, na kilka dni przed Wielkanocą Michał trafił do szpitala, w którym przebywa do dziś. Teraz ma nowy cel – wygrać z ostrą białaczką szpikową.

1

„Plany na przyszłość były dość pospolite, skończyć studia i znaleźć pracę z nimi związaną jako programista. Nowotwór raczej w żaden sposób tych planów nie zmienił, bardziej je odłożył w czasie. Też oczywiście w pewnym stopniu otworzył oczy na to, jakie życie czasem jest przewrotne i jak nie doceniamy na co dzień takich rzeczy jak zdrowie, tylko bierzemy to za coś oczywistego i pędzimy dalej w życiowej gonitwie.”

Aby Michał mógł realizować swoje plany potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Dlatego zarejestruj się z bazie potencjalnych dawców szpiku i pomóż Michałowi i innym wrócić do zdrowia.

Akcje gromadzenia w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych często organizowane są dla konkretnych osób, choć każdy kto zarejestruje się w systemie może stać się dawcą dla genetycznego bliźniaka z całego świata. Ale miejsce zamieszkania może mieć wpływ na dopasowanie. Jak przekazują przedstawiciele DKMS, prawdopodobieństwo znalezienia dawcy wśród osób zamieszkujących ten sam teren co chory jest większe. Dlatego Michał w szczególny sposób potrzebuje pomocy właśnie sanoczan!

Rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w Sanoku odbędzie się:

2 czerwca w godzinach 11:00-17:00
– Dziedziniec zamkowy, ul. Zamkowa 2
– GROSAR Sp.zo.o., ul. Mickiewicza 38
– Miejski Dom Kultury, Plac Św Michała 6
– Galeria Sanok, ul. Jagielońska 30
– Galeria Posada, ul. Beksińskiego 4
– Hotel i Restauracja Bona, ul. Białogórska 47

3 czerwca w godzinach 12:00-19:00
– Rynek w Sanoku

9 czerwca w godzinach 12:00-17:00
– Skansen, ul. Aleksandra Rybickiego 3

10 czerwca w godzinach 14:00-19:00
– Skansen, ul. Aleksandra Rybickiego 3

1

Wkrótce więcej informacji.

źródło: Fundacja DKMS / Facebook.com / materiały nadesłane

18-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)