REKLAMA
REKLAMA

Młody Wirtuoz 2018. Rekordowa ilość uczestników. Uczniowie PSM Sanok nie zawiedli

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 05 – 06.02.2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku odbył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” w ramach XIII MFP „Bieszczady bez granic” organizowany przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

W Konkursie brali udział wykonawcy w wieku od  6 do 13 lat z Polski, a także z zagranicy (Ukraina, Białoruś, Litwa). Uczestnicy walczyli o tytuł laureata Konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także 35. pedagogów – uczestników VII MSPF.

W tym roku w Konkursie wzięła rekordowa ilość 179 uczestników. Liczba uczestników  świadczy o popularności konkursu, a sam Konkurs  też jest świetną promocją miasta Sanoka.

Znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu PSM I i II st. w Sanoku. Spośród 20 reprezentantów naszej szkoły, laureatem Złotego Wirtuoza została Aleksandra Murawska z klasy fortepianu Oksany Drozdowskiej.

Dyplomy Srebrnych Wirtuozów wywalczyli: Magda Szymulańska, Wiktor Cyganik, Helena Leśniak i Daniel Pyszko z klasy Oksany  Drozdowskiej; Nikola Knurek, Urszula Sobolak, Wojciech Putyra, Michał Inglot z klasy Janusza Ostrowskiego; Victoria Woźny, Alicja Petryk i Wiktoria Wolanin z klasy Roberta Handermandera.

Miano Brązowego Wirtuoza przypadło: Natalii Brud i Oliwce Wojtas z klasy Oksany Drozdowskiej, Martynie Cybuch i Wiktorowi Wolaninowi z klasy Iwony Hartman, Miłoszowi Krzywdzie z klasy J. Ostrowskiego; Alicji Jarosz, Pauli Doskowskiej i Kindze Kucharczyk z kolasy Roberta Handermandera. Ponadto Robert Handermander dostał nagrodę specjalną od organizatorów Konkursu za przygotowanie swoich uczniów.

Od lat Dyrektorem Konkursu jest Oksana Drozdowska, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku, która dba o to, aby rywalizacja pomiędzy młodymi konkursowiczami przebiegała nie tylko sprawnie, ale i w atmosferze wzajemnej życzliwości i zachęty do dalszej pracy.

materiały nadesłane

21-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)