REKLAMA
REKLAMA

Młody Wirtuoz 2018. Rekordowa ilość uczestników. Uczniowie PSM Sanok nie zawiedli

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 05 – 06.02.2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku odbył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” w ramach XIII MFP „Bieszczady bez granic” organizowany przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

W Konkursie brali udział wykonawcy w wieku od  6 do 13 lat z Polski, a także z zagranicy (Ukraina, Białoruś, Litwa). Uczestnicy walczyli o tytuł laureata Konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także 35. pedagogów – uczestników VII MSPF.

W tym roku w Konkursie wzięła rekordowa ilość 179 uczestników. Liczba uczestników  świadczy o popularności konkursu, a sam Konkurs  też jest świetną promocją miasta Sanoka.

Znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu PSM I i II st. w Sanoku. Spośród 20 reprezentantów naszej szkoły, laureatem Złotego Wirtuoza została Aleksandra Murawska z klasy fortepianu Oksany Drozdowskiej.

Dyplomy Srebrnych Wirtuozów wywalczyli: Magda Szymulańska, Wiktor Cyganik, Helena Leśniak i Daniel Pyszko z klasy Oksany  Drozdowskiej; Nikola Knurek, Urszula Sobolak, Wojciech Putyra, Michał Inglot z klasy Janusza Ostrowskiego; Victoria Woźny, Alicja Petryk i Wiktoria Wolanin z klasy Roberta Handermandera.

Miano Brązowego Wirtuoza przypadło: Natalii Brud i Oliwce Wojtas z klasy Oksany Drozdowskiej, Martynie Cybuch i Wiktorowi Wolaninowi z klasy Iwony Hartman, Miłoszowi Krzywdzie z klasy J. Ostrowskiego; Alicji Jarosz, Pauli Doskowskiej i Kindze Kucharczyk z kolasy Roberta Handermandera. Ponadto Robert Handermander dostał nagrodę specjalną od organizatorów Konkursu za przygotowanie swoich uczniów.

Od lat Dyrektorem Konkursu jest Oksana Drozdowska, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku, która dba o to, aby rywalizacja pomiędzy młodymi konkursowiczami przebiegała nie tylko sprawnie, ale i w atmosferze wzajemnej życzliwości i zachęty do dalszej pracy.

materiały nadesłane

21-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)