REKLAMA

Młodzi sanoccy siatkarze TSV z awansem do ogólnopolskiego finału (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ogromny sukces zanotowali młodzi siatkarze z Sanoka. Podopieczni Doroty Kondyjowskiej oraz Andrzeja Ostrowskiego w składzie: Fic Błażej, Krzanowski Szymon, Kurkarewicz Piotr, Ostrowski Michał, Wilusz Adam, Wiśniowski Miłosz w turnieju finałowym w kategorii czwórek siatkarskich zajęli 2. miejsce w województwie, premiowane awansem do ogólnopolskiego finału mistrzostw w mini siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018.

W ścisłym finale pokonali 3 zespoły z  Rzeszowa. Musieli jedynie uznać wyższość zawodników z Leżajska, przegrywając mecz o 1. miejsce w stosunku 1:2. Warto nadmienić, że nasz zawodnik – Michał Ostrowski, otrzymał powołanie na ogólnopolską kadrę młodzieżową. Najbliższe konsultacje, na które został zaproszony, odbędą się w dniach 08-10.06. 2018 r. w Chęcinach.

1

Młodzicy
W dniach 13-15. 04. 2018 w Nowym Sączu odbyły się ćwierćfinały mistrzostw Polski młodzików w piłce siatkowej. Nasi zawodnicy w składzie: Bodziak Damian, Bryndza Szymon, Florek Kamil, Kondrat Kacper, Kurkarewicz Piotr, Matura JakubMołczan Mikołaj, Ostrowski MichałPajęcki Karol, Pisiak Kamil, Wilusz Adam, Wiśniowski Miłosz, zajęli 4. miejsce – najwyższe spośród drużyn w naszym województwie.  Jak się później okazało, zespoły, które awansowały do dalszych rozgrywek, zajęły 2. i 5. miejsce w finale mistrzostw Polski.

3

źródło: materiały nadesłane

10-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Gość 2018-06-07 10:39:46
0 0
Gratulacje
Szkoda, ze siatka też padła 2018-06-10 11:35:34
0 0
w mieście, no ale cóż, tak ma wyglądać zrównoważony rozwój sportu w naszym zaścianku.
Oki2018-06-10 20:00:32
0 0
Padła drużyna seniorów, co było do przewidzenia,skoro sami ludzie spoza Sanoka grali. A na młodzież Tsv dostało 60 000 czyli tyle ile np.na piłkę, gdzie piłkarzy jest kilka razy więcej, więc chyba nie powinno się narzekać.
Do oki2018-06-11 20:54:27
0 0
Nie znasz całej sytuacji w TSV to proszę nie wypowiadaj się. 1. "DOTACJA" z miasta wynosiła na cały klub TSV całe 65 tysięcy. Podziel to na I ligę i wszystkie grupy młodzieżowe. "Miasto" miało gdzieś utrzymywanie grup młodzieżowych cały budżet i finansowanie dzieciaków spadł na zarząd klubu TSV. 2. Celem na ten sezon TSV było utrzymanie w I lidze i cel ten został osiągnięty. Zobacz sobie ile inne miasta przeznaczyły na dotację dla drużyn Suwałki (600 tysięcy złotych), Sulęcin i są z tego dumne ponieważ to jest wizytówka ich miasta. "MIASTO" (celowo tak pisze ponieważ nie zasługuje na to to miasto) wolało przeznaczyć sporą kwotę na oldbojów hokeistów!!!! (120 tysięcy złotych) więc o czym mówimy? 3. W TSV jakbyś się choć trochę interesował siatkówką grali zawodnicy, którzy spędzili w tym klubie ponad 2 sezony. Napisałeś coś ponieważ, gdzieś coś usłyszałeś. Dla Twojej wiadomości: 1. Paweł Rusin - cztery sezony w TSV 2. Patryk Łaba - cztery sezony w TSV 3. Daniel Gąsior - cztery sezony w TSV 4. Paweł Przystaś - cztery sezony w TSV. 5. Kamil Durski - jeden sezon i zostałby dłużej gdyby TSV nadal grał w I lidze. 6. Tomasz Kusior - wychowanek ostatnie cztery sezony w TSV 7. Damian Wierzbicki - dwa sezony w TSV 8. Roman Oroń - dwa sezony w TSV 9. Tomasz Głód - dwa sezony w TSV 10. Szymon Pałka- jeden sezon w TSV 11. Mateusz Jóźwik - jeden sezon w TSV 12. Jakub Lewandowski - jeden sezon w TSV 13. Rafał Cabaj - jeden sezon w TSV. Większość zawodników pochodzi z Podkarpacia i chciała grać w sanockim klubie ale "RADNI" z Sanoka zadecydowali, że po co im sport, lepiej rozwalić to nie ma drużyny. chłopaki byli ze sobą zżyci i stanowili zgraną paczkę. Teraz jest po wszystkim i nawet w II lidze TSV nie zagra. Siatkówki na seniorskim poziomie szybko w Sanoku nie będzie. Jest to wielka szkoda ponieważ została zaprzepaszczona szansa na promocję miasta i występy na zapleczu PlusLigi. 4. Piszesz o armii zaciężnej, ale nie znasz realiów siatkówki, tak jak napisałem powyżej chłopaki chcieli zostać, gdyby były stworzone odpowiednie warunki organizacyjne oraz finansowe, a tych zabrakło. Niestety klub skupi się tylko na szkoleniu młodzieży i tylko grupom młodzieżowym przyjdzie kibicować. 5. W SANOKU PANUJE "MODA" ZAORAĆ SPORT I TO obecnym "RADNYM" się udaje...