REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Motocyklista uderzył w betonową barierę, drugi wjechał do rowu. „Lepiej dojechać parę minut później, niż odejść wiele lat za szybko” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wczorajszych zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli kierowcy jednośladów. Obydwaj mężczyźni doznali obrażeń i trafili do szpitala. Policja apeluje o ostrożność.


Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 12 w Izdebkach. 28-latek kierujący motocyklem marki Honda, na :serpentynach” stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w betonową barierę ochronną. Mężczyzna upadając z motocykla uderzył jeszcze głową w barierę. 28-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, śmigłowcem pogotowia lotniczego, został przetransportowany do szpitala.

4

Do drugiego zdarzenia doszło przed godz. 15 na ul. Mostowej w Brzozowie. Kierujący motocyklem, 41-letni mieszkaniec Brzozowa, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu tych zdarzeń policjanci ustalili, że obydwaj motocykliści byli trzeźwi, a prawdopodobną przyczyną obu zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Policjanci apelują o ostrożność! – Cieplejsze dni, słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia drogi, niejednokrotnie kusi kierowców do szybkiej jazdy. Pamiętajmy jednak, że takie warunki potrafią być również zdradliwe, a rozpędzony pojazd jest trudniej zatrzymać. Dodatkowo kierowcy jednośladów są bardziej narażeni na większe urazy, a nawet utratę życia. Dlatego zachowajmy rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że lepiej dojechać do celu parę minut później, niż nie dojechać wcale.

 

foto: OSP Izdebki

źródło: KPP Brzozów/red.

 

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)