REKLAMA
REKLAMA

Na początek mistrzowie fortepianu, laureaci konkursów chopinowskich. Rusza Międzynarodowe Forum Pianistyczne

SANOK / PODKARPACIE. Zaledwie za dwa tygodnie Sanok po raz kolejny otworzy swe bramy dla światowej sławy muzyków, którzy przez cały tydzień będą wypełniać miasto muzyką z najwyższej półki, a dostępną dla każdego. Całością organizacji zajęła się Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury w ramach XIII edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego.

Już 4 lutego ruszy wielkie artystyczne święto, podczas którego melomani spotkają się z muzyką w mistrzowskich wykonaniach. W pierwszej odsłonie usłyszymy tych, którzy w historii muzyki na stałe zapisali się jako wirtuozi pianistyki.

Wyjątkowy jubileusz 90-lecia Maestry Lidii Grychtołówny

Laureatka wielu najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych, mająca na swoim koncie wiele nagrań płytowych, telewizyjnych i radiowych. W wieku 27 lat zdobyła 7 nagrodę w Międzynarodowym konkursie im. F. Chopina. Od 1980 do 2005 roku na stałe zapisała się w historii tegoż konkursu jako jurorka. Artystka ma bardzo bogaty repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku. Krytyk prestiżowego francuskiego pisma „Diapason” pisał o niej: „Lidia Grychtołówna zmusza do podziwu swoją witalnością, swoją osobowością a la Martha Argerich. Potrafi wygrać wszystkie odcienie, wszystkie kolory i nie wiadomo co bardziej podziwiać: jej unerwione uderzenie, jej staccato a la Horowitz, jej czuły liryzm, czy cudowne frazowanie.” 4 lutego w SDK światowej sławy Maestra Lidia Grychtołówna w czasie inauguracji uroczyście rozpocznie cykl tygodniowych koncertów.

6fc7ceb8-d27e-4857-875f-53e75e65b8d2

Mistrzowski Recital Pianistyczny
W czwartek, 8 lutego na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpi Kevin Kenner, który oczaruje publiczność wykonując utwory Chopina – Schuberta – Paderewskiego. Wirtuoz jest jednym z najlepszych amerykańskich pianistów ostatnich lat. Już jako siedmiolatek zdecydował o swojej przyszłości, a dziesięć lat później dał się poznać światowej publiczności, gdy na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Na konkurs Chopinowski w Warszawie powrócił ponownie w 1990 roku tym razem – by go wygrać! Kevin Kenner występował jako solista z najznakomitszymi orkiestrami z całego świata i współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami.

Bilety na te wyjątkowe są do nabycia w siedzibie fundacji na ul.3-go maja 15/3 w Sanoku lub pod numerem tel. (13)46-403-44.

141211-1835-13

źródło: materiały nadesłane

22-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)