REKLAMA
REKLAMA

Na początek mistrzowie fortepianu, laureaci konkursów chopinowskich. Rusza Międzynarodowe Forum Pianistyczne

SANOK / PODKARPACIE. Zaledwie za dwa tygodnie Sanok po raz kolejny otworzy swe bramy dla światowej sławy muzyków, którzy przez cały tydzień będą wypełniać miasto muzyką z najwyższej półki, a dostępną dla każdego. Całością organizacji zajęła się Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury w ramach XIII edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego.

Już 4 lutego ruszy wielkie artystyczne święto, podczas którego melomani spotkają się z muzyką w mistrzowskich wykonaniach. W pierwszej odsłonie usłyszymy tych, którzy w historii muzyki na stałe zapisali się jako wirtuozi pianistyki.

Wyjątkowy jubileusz 90-lecia Maestry Lidii Grychtołówny

Laureatka wielu najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych, mająca na swoim koncie wiele nagrań płytowych, telewizyjnych i radiowych. W wieku 27 lat zdobyła 7 nagrodę w Międzynarodowym konkursie im. F. Chopina. Od 1980 do 2005 roku na stałe zapisała się w historii tegoż konkursu jako jurorka. Artystka ma bardzo bogaty repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku. Krytyk prestiżowego francuskiego pisma „Diapason” pisał o niej: „Lidia Grychtołówna zmusza do podziwu swoją witalnością, swoją osobowością a la Martha Argerich. Potrafi wygrać wszystkie odcienie, wszystkie kolory i nie wiadomo co bardziej podziwiać: jej unerwione uderzenie, jej staccato a la Horowitz, jej czuły liryzm, czy cudowne frazowanie.” 4 lutego w SDK światowej sławy Maestra Lidia Grychtołówna w czasie inauguracji uroczyście rozpocznie cykl tygodniowych koncertów.

6fc7ceb8-d27e-4857-875f-53e75e65b8d2

Mistrzowski Recital Pianistyczny
W czwartek, 8 lutego na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpi Kevin Kenner, który oczaruje publiczność wykonując utwory Chopina – Schuberta – Paderewskiego. Wirtuoz jest jednym z najlepszych amerykańskich pianistów ostatnich lat. Już jako siedmiolatek zdecydował o swojej przyszłości, a dziesięć lat później dał się poznać światowej publiczności, gdy na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Na konkurs Chopinowski w Warszawie powrócił ponownie w 1990 roku tym razem – by go wygrać! Kevin Kenner występował jako solista z najznakomitszymi orkiestrami z całego świata i współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami.

Bilety na te wyjątkowe są do nabycia w siedzibie fundacji na ul.3-go maja 15/3 w Sanoku lub pod numerem tel. (13)46-403-44.

141211-1835-13

źródło: materiały nadesłane

22-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)