REKLAMA
Tomasz Święch Tadeusz Pióro Damian Biskup Jakub Osika Marek Szpara Adrian Herbut

Najmłodsi przyglądali się pracy sanockich policjantów. Furorę zrobiły motocykle, policyjny pies i praca techników kryminalistyki (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku dzisiaj odwiedziły policjantów z sanockiej komendy. Wizyta była okazją do zapoznania się z codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. Młodych gości zachwyciła obecność psa policyjnego oraz spotkanie z policyjnymi technikami kryminalistyki.

Uczniowie klasy pierwszej, wraz z opiekunami, odwiedzili komendę, aby bliżej przyjrzeć się pracy policjantów. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie od pomieszczeń garażowych, gdzie miały okazję wsiąść do radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Duże wrażenie zrobiły na nich motocykle policyjne używane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zachwyciła je również obecność psa policyjnego. Kolejną niespodzianką była wizyta u techników kryminalistyki. Tutaj dzieci zobaczyły w jaki sposób zabezpieczane są ślady linii papilarnych. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało odbite na specjalnej karteczce swoje linie papilarne.

303-161115

Następnie dzieci miały możliwość zobaczenia i przymierzenia sprzętu pododdziałów zwartych, który jest wykorzystywany przez policjantów m.in. do zabezpieczania imprez sportowych. Przypomniano również dzieciom, jak powinien zachowywać się prawdziwy kibic piłki nożnej.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek w postaci znaczka z odznaką policyjną.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z maskotką sanockiej policji, która przez dzieci została nazwana Pingwinem Stefanem.

źródło: KPP Sanok

04-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ciemny sanok2018-06-04 07:44:23
0 0
Kulson też był ?
POsada 242018-06-04 07:59:08
0 0
BUHAHAHA - "przypomniano również dzieciom, jak POwinien zachowywać się prawdziwy kibic piłki nożnej" ! Czyli dzieci cały czas mają odpowiednie szkolenia i mimo to ZAPOMINAJĄ? ! Czy POkazano również działanie PARALIZATORA i BRONI gładkolufowej na wybranych OCHOTNIKACH lub manekinach ? Dzieci PO takim POkazie już nigdy na pewno nie "DYMIŁY BY" na żadnym stadionie ani osiedlu ! ?