REKLAMA
REKLAMA

Niebezpieczne zachowania pieszych są często przyczynami wypadków

PODKARPACIE. Na drogach Podkarpacia policjanci prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych (21 bm.). Zwracali szczególną uwagę na niebezpieczne zachowania pieszych, które często są przyczynami wypadków. Ujawnili 160 osób, które popełniły wykroczenia w ruchu drogowym.

Zima to czas, kiedy rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych. Jest to głównie związane z pogarszającą się widocznością na drogach. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami wypadków. Dlatego policjanci po raz kolejny w tym miesiącu skupili swoje działania na ich bezpieczeństwie.

Funkcjonariusze szczególnie przyglądali się zachowaniom pieszych na drodze. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej do wypadków z udziałem niezmotoryzowanych dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowań i przystanków. Podczas działań policjanci ujawnili 160 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym:

– 102 osoby przechodziły przez jezdnię w miejscach zabronionych
– 3 osoby weszły na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd
– 26 osób szło niewłaściwą stroną jezdni
– 16 osób nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej
– 10 osób, poruszając się po zmroku w terenie nieoświetlonym, nie miało elementów odblaskowych

Policjanci przypominają, że przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym, wchodzenie na nią zza stojącego pojazdu, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy niekorzystanie z wyznaczonego przejścia, to tylko niektóre z przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych. Często popełnianym wykroczeniem jest także niekorzystanie z wyznaczonych przejść albo poruszanie się niewłaściwą stroną drogi. Wielu pieszych nadal nie nosi wymaganych elementów odblaskowych – każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Warto odblaski nosić zawsze, gdy poruszamy się po zmroku, bo sprawia to, że jesteśmy widoczni, a tym samym bezpieczni.

people-2587100_960_720

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KWP

23-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)