REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Muzyka pogranicza podczas Święta Kultury Nad Osławą (FILM, PROGRAM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ramach tegorocznej edycji „Święta Kultury Nad Osławą 2018” odbędą się występy artystów z Polski, Słowacji oraz Ukrainy, które zaprezentują muzykę folklorystyczną bądź inspiracje tradycyjną muzyką ludową, obecną w bogatej kulturze tych państw i sąsiadujących ze sobą narodów.

Nie zabraknie również innych atrakcji, wśród których można będzie zobaczyć spektakl teatralny oraz wystawę malarstwa miejscowych twórców.

Spektakl teatru NAVPAKY z Gdańska w języku ukraińskim oraz występy folklorystycznych zespołów z Polski, Ukrainy i Słowacji to główne punkty programu XXVII już edycji niepowtarzalnego Święta Kultury Nad Osławą. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, co roku ściąga do Mokrego w gminie Zagórz wielu miłośników muzyki i tradycji związanych z pograniczem.

Organizatorzy starają się zapraszać zespoły, których muzyka w najlepszy sposób przekazuje wartości prezentowane przez ludy pogranicza przed laty. W tym roku, w Mokrem pojawią się: Molodist, Śpiwanka, Małyniaczok, Łem My, Ziema Sanocka, Daria Kosiek, Osławiany, Marek Mochnać i Igor Kreta, Kałyna, Pervocvit.

Nie masz jeszcze planów na niedzielne popołudnie? Warto odwiedzić Mokre!

MOKRE: XXVII Święto Kultury Nad Osławą
11-08-2018 / 12-08-2018
Mokre ( Mokre )
Wstęp wolny

Ramowy program imprezy:

Sobota 11.08.2018:
godz. 18.00 – Spektakl teatru NAVPAKY z Gdańska
(* spektakl w języku ukraińskim)

Niedziela 12.08.2018:
godz. 15.00 – występy zespołów z Polski, Ukrainy i Słowacji

ZOBACZ TAKŻE: Święto Kultury Nad Osławą z 2017 roku

MOKRE / GMINA ZAGÓRZ . XXVI Święto Kultury nad Osławą to wydarzenie z wieloletnią tradycją, odbywające się rok rocznie w miejscowości Mokre. Dwa dni pełne kultury folklorystycznej to okazja do integracji lokalnej społeczności. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego przygotowanego przez portal www.esanok.pl w roku 2017.

źródło: materiały nadesłane

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook