REKLAMA
REKLAMA

Nielegalnie przez zieloną granicę. Cudzoziemców wytropił pies (ZDJĘCIE)

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z placówki w Krościenku zatrzymali dwóch Rosjan oraz Kirgiza, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę. W trakcie czynności ujawniono również obywatela Ukrainy oraz Bezpaństwowca, którzy zorganizowali nielegalne przekroczenie.


19 kwietnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku zatrzymali w m. Krościenko trzech mężczyzn – dwóch obywateli Rosji (mężczyźni narodowości czeczeńskiej, 43 oraz 56 lat) oraz jednego obywatela Kirgistanu (26 lat). Jak później ustalono, cudzoziemcy przedostali się nielegalnie z Ukrainy do Polski w miejscu, które wskazał funkcjonariuszom Straży Granicznej pies służbowy.

14-135506

Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania również organizatorów przestępczego procederu – Bezpaństwowca (mężczyznę narodowości czeczeńskiej, 30 lat) oraz obywatela Ukrainy (50 lat).

W dniu dzisiejszym trzy osoby, które dokonały przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom zostaną przekazane w ramach readmisji stronie ukraińskiej. Natomiast wobec organizatorów sporządzono wnioski do Prokuratury Rejonowej w Lesku, o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

W bieżącym roku, na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy to pierwszy przypadek nielegalnego przekroczenia dokonany przez obywateli Rosji (narodowości czeczeńskiej) oraz drugi przypadek ujawnienia obywateli Kirgistanu ( w marcu, placówka SG w Lubaczowie ujawniła 2 obywateli tego kraju). Od początku 2018 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 38 osób, które nielegalnie przekroczyły polsko-ukraińską granicę w celu przedostania się do krajów Unii Europejskiej.

źródło: BiOSG

20-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)