REKLAMA
REKLAMA

Nowe pojazdy, sprzęt oraz strzelnica

Wdrożono kolejny etap wsparcia logistycznego dla placówek ochraniających zewnętrzną granicę UE. Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymają nowe pojazdy oraz sprzęt specjalistyczny, a na terenie komendy w Przemyślu budowana jest strzelnica.

W ostatnich dniach Straż Graniczna na Podkarpaciu została doposażona o 20 nowych pojazdów patrolowo-szosowych (Opel Astra) oraz 8 pojazdów terenowych (Toyota Land Cruiser oraz Ford Ranger). Dodatkowo, już w najbliższych tygodniach na granicę trafi 8 nowych, tzw. pojazdów obserwacyjno-patrolowych wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne do zabezpieczenia granicy w porze nocnej. Zadbano również o sprzęt służący do komunikacji, w minionym miesiącu placówki regionu otrzymały 50 nowych radiotelefonów.

Aktualnie wdrażane doposażenie jest największym na przestrzeni ostatnich lat, a jego beneficjentem są placówki SG ochraniające zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Uzyskane wsparcie pozwoli m.in. na wymianę wyeksploatowanych pojazdów oraz rozbudowę floty.

Obecna dostawa to pierwszy etap wsparcia. Do końca roku, Bieszczadzki Oddział SG otrzyma kolejne pojazdy, w tym mikrobusy, pojazdy do przewozu osób zatrzymanych oraz samochody typu SUV.

Program modernizacji służb mundurowych pozwolił również na realizację budowy strzelnicy szkoleniowej, która aktualnie powstaje na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. To długo oczekiwany i bardzo istotny element pod względem szkoleniowym, który pozwoli na podniesienie umiejętności strzeleckim oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy SG.

W ramach wsparcia zewnętrznej granicy UE, na podkarpacki odcinek trafiło w ostatnich tygodniach m.in. 69 mobilnych zestawów kontrolerskich, a do końca roku BiOSG otrzyma 27 nowych zestawów ręcznych kamer termowizyjnych.

Bazą centralnego doposażenia Bieszczadzkiego Oddziału SG jest m.in. Program modernizacji służb mundurowych oraz środki z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

wz. st. chor. SG Piotr Zakielarz

12-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)