REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie w zimie. Wychłodzenie, niezaradność, zatrucia tlenkiem węgla

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji świadczących pomoc społeczną spotkali się, aby wspólnie wypracować schemat działania. Wszystko po to, aby mieszkańcy powiatu sanockiego czuli się bezpiecznie w okresie zimowym.

Końcem ubiegłego tygodnia w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, sanockich spółdzielni mieszkaniowych, Towarzystwa im. Św. Brata Alberta oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu sanockiego.

Sanockie policjantki zaprezentowały podejmowane przez Policję działania profilaktyczne mające na celu dbanie o osoby bez dachu nad głową, samotnie mieszkające, starsze, niezaradne życiowo czy z niepełnosprawnością.

W trakcie spotkania omawiano zagadnienia związane z zapewnieniem mieszkańcom naszego powiatu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w okresie zimowym. Zaplanowano działania, które mają na celu zapobiec nieszczęśliwym w skutkach zdarzeniom takim jak śmierć człowieka z powodu wychłodzenia, czy zatrucie tlenkiem węgla.

Wypracowane procedury przyczynią się w dużym stopniu do ograniczenia zagrożeń związanych z okresem zimowym.

 

źródło: KPP Sanok

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)