REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie w zimie. Wychłodzenie, niezaradność, zatrucia tlenkiem węgla

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji świadczących pomoc społeczną spotkali się, aby wspólnie wypracować schemat działania. Wszystko po to, aby mieszkańcy powiatu sanockiego czuli się bezpiecznie w okresie zimowym.

Końcem ubiegłego tygodnia w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, sanockich spółdzielni mieszkaniowych, Towarzystwa im. Św. Brata Alberta oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu sanockiego.

Sanockie policjantki zaprezentowały podejmowane przez Policję działania profilaktyczne mające na celu dbanie o osoby bez dachu nad głową, samotnie mieszkające, starsze, niezaradne życiowo czy z niepełnosprawnością.

W trakcie spotkania omawiano zagadnienia związane z zapewnieniem mieszkańcom naszego powiatu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w okresie zimowym. Zaplanowano działania, które mają na celu zapobiec nieszczęśliwym w skutkach zdarzeniom takim jak śmierć człowieka z powodu wychłodzenia, czy zatrucie tlenkiem węgla.

Wypracowane procedury przyczynią się w dużym stopniu do ograniczenia zagrożeń związanych z okresem zimowym.

 

źródło: KPP Sanok

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)