REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: 8 mostów, 4 wiadukty i kilkanaście przepustów (FOTO, VIDEO)

OBWODNICA SANOKA: 8 mostów, 4 wiadukty i kilkanaście przepustów (FOTO, VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Prace przy obwodnicy Sanoka trwają. Aura nieco miesza szyki, ale do przerwy zimowej jeszcze trochę czasu. Aktualnie nowa droga prezentuje się już całkiem nieźle. Poniżej kilka ujęć z placu budowy, jeszcze okraszonego słońcem.

 

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. A jej początkowy koszt to ponad 140 mln złotych.

Ponadto do Sanoka trafi dodatkowo blisko 144 mln złotych z funduszy unijnych, które także zasilą budżet na tę inwestycję, która cieszy nie tylko sanoczan ale i parlamentarzystów.

– Wygląda to wszystko imponująco, to ogromny plac budowy. Realizacja obwodnicy przebiega w zasadzie zgodnie z planem, środki na ten cel zabezpieczono z różnych źródeł. Do 140 mln zł jakie pochłonie inwestycja dodano kolejne 144 mln zł z pieniędzy unijnych, to olbrzymi zastrzyk dla tego zadania. W końcu sanoczanie będą mieli drogę, o której marzą od kilkudziesięciu lat – mówi poseł Piotr Uruski.

 

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 5 listopada globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 21%, branży mostowej – 37%, tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 41%. 

 

 

 

foto: GDDKiA Rzeszów/obwodnicasanoka.pl

27-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)