REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Orszak Trzech Króli w Pakoszówce (FILM, ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Drugi Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka, to lekcja historii o narodzeniu Jezusa Chrystusa, propagująca postawę chrześcijańskiej wspólnoty. Mieszkańcy Pakoszówki oraz przybyli goście mogli cofnąć się w czasie, by zostać naocznymi świadkami wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem na przestrzeni dziejów.

Obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęły się Mszą Świętą, celebrowaną przez Proboszcza Parafii ks. Bolesława Koniecznego. Po wspólnej modlitwie uczestnicy Orszaku podążyli śladem trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Na placu przed Domem Kultury licznie zgromadzeni uczestnicy Orszaku obejrzeli piękne Jasełka, w których udział wzięły dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Pakoszówki, natomiast o oprawę muzyczną zadbał zespół „Pakoszowianie” Na zakończenie uroczystości Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Halina Kaczmarska podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Drugiego Orszaku Trzech Króli. Honorowy Patronat nad tą uroczystością objęli: Jego Ekscelencja Ks. Abp Adam Szal i Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Część 1

Część 2

materiały nadesłane
film: Youtube/Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)