REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Orszak Trzech Króli w Pakoszówce (FILM, ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Drugi Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka, to lekcja historii o narodzeniu Jezusa Chrystusa, propagująca postawę chrześcijańskiej wspólnoty. Mieszkańcy Pakoszówki oraz przybyli goście mogli cofnąć się w czasie, by zostać naocznymi świadkami wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem na przestrzeni dziejów.

Obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęły się Mszą Świętą, celebrowaną przez Proboszcza Parafii ks. Bolesława Koniecznego. Po wspólnej modlitwie uczestnicy Orszaku podążyli śladem trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Na placu przed Domem Kultury licznie zgromadzeni uczestnicy Orszaku obejrzeli piękne Jasełka, w których udział wzięły dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Pakoszówki, natomiast o oprawę muzyczną zadbał zespół „Pakoszowianie” Na zakończenie uroczystości Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Halina Kaczmarska podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Drugiego Orszaku Trzech Króli. Honorowy Patronat nad tą uroczystością objęli: Jego Ekscelencja Ks. Abp Adam Szal i Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Część 1

Część 2

materiały nadesłane
film: Youtube/Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)