REKLAMA
REKLAMA

Osobówka wjechała w ciężarowe volvo. Wysyp kolizji przed weekendem

SANOK / PODKARPACIE. Zbliża się weekend, a kierujący tracą cierpliwość na drogach. Policja apeluje o rozwagę, tylko w miniony czwartek zanotowano 4 kolizje.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło  w Sanoku około 12.30 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Królowej Bony. Kierujący nissanem zmieniając pas ruchu z prawego na lewy, nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się, czy może swobodnie wykonać zamierzony manewr. W efekcie doprowadził do zderzenie z prawidłowo jadącym fiatem. Obaj kierujący byli trzeźwi, a interwencja została zakończona pouczeniem.

Nieco później na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Daszyńskiego doszło do kolejnej kolizji. Kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplowi i doprowadził do zderzenia. Tutaj również obaj kierujący byli trzeźwi. Zakończono pouczeniem.

Z kolei w Prusieku około 15.00 kierujący hondą, który wyjeżdżał z parkingu, wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu renault i doprowadził do kolizji. Kierujący trzeźwi, sprawcę pouczono.

Natomiast w Pakoszówce kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył ciężarowego volvo.Obaj kierujący byli trzeźwi. Interwencje również zakończono pouczeniem. Na miejscu strażacy  z JRG Sanok neutralizowali płyny rozlane na jezdni.

Na szczęście podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Sprzyjająca aura nie zwalnia nas z myślenia. Głównymi przyczynami kolizji i wypadków na drodze są: nadmierna prędkość, brawura, nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zachowania bezpiecznej odległości od pojazdów poprzedzających. Pamiętajmy, pospiech na drodze nigdy nie jest dobrym doradcą – mówi asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

 

foto: archiwum KPP/red.

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook