REKLAMA
REKLAMA

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny (VIDEO, FOTO)

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny (VIDEO, FOTO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, ziemi rodzinnej, obyczajów oraz kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli.

Wychowanie patriotyczne należy powiązać z treściami i zadaniami innych dziedzin wychowania, mając na uwadze harmonijny rozwój różnych sfer osobowości dziecka. Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce realizuje te treści m.in. poprzez działania związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu przybliżenia przedszkolakom historii naszego regionu, w przedszkolu został zorganizowany kącik regionalny, w którym można podziwiać eksponaty mające nawet 100 lat. Dzieci wzięły udział w audycji muzycznej „Mobilnej Filharmonii”, która zaprezentowała pieśni legionowe, oraz uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Napisz kartkę Bohaterom”.

W piątek 9 listopada godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w przedszkolu zaśpiewano hymn państwowy. Zorganizowano także „Pokaz Mody Patriotycznej”, który miał na celu kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Placówka wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne związane z symbolami i historią Polski.

Podsumowaniem działań edukacji patriotycznej była uroczystość w sobotę 10 listopada 2018 r. w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce zorganizowało wspólnie ze Szkołą Podstawową. Obchody rozpoczęły się od Mszy świętej, następnie dzieci, młodzież, rodzice i mieszkańcy Pakoszówki przemaszerowali wraz z Orkiestrą OSP pod pomnik Poległych Bojowników AK, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w Wiejskim Domu Kultury, gdzie dzieci zaprezentowały przedstawienie patriotyczne, podczas którego pięknie tańczyły, mówiły wiersze i śpiewały piosenki.

Wszystkie działania miały na celu kształtowanie postawy Polaka- Patrioty, wspólne przeżywanie świąt narodowych oraz ukazanie współczesnego oblicza patriotyzmu.

materiały nadesłane

14-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)