REKLAMA
REKLAMA

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny (VIDEO, FOTO)

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny (VIDEO, FOTO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, ziemi rodzinnej, obyczajów oraz kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli.

Wychowanie patriotyczne należy powiązać z treściami i zadaniami innych dziedzin wychowania, mając na uwadze harmonijny rozwój różnych sfer osobowości dziecka. Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce realizuje te treści m.in. poprzez działania związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu przybliżenia przedszkolakom historii naszego regionu, w przedszkolu został zorganizowany kącik regionalny, w którym można podziwiać eksponaty mające nawet 100 lat. Dzieci wzięły udział w audycji muzycznej „Mobilnej Filharmonii”, która zaprezentowała pieśni legionowe, oraz uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Napisz kartkę Bohaterom”.

W piątek 9 listopada godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w przedszkolu zaśpiewano hymn państwowy. Zorganizowano także „Pokaz Mody Patriotycznej”, który miał na celu kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Placówka wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne związane z symbolami i historią Polski.

Podsumowaniem działań edukacji patriotycznej była uroczystość w sobotę 10 listopada 2018 r. w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce zorganizowało wspólnie ze Szkołą Podstawową. Obchody rozpoczęły się od Mszy świętej, następnie dzieci, młodzież, rodzice i mieszkańcy Pakoszówki przemaszerowali wraz z Orkiestrą OSP pod pomnik Poległych Bojowników AK, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w Wiejskim Domu Kultury, gdzie dzieci zaprezentowały przedstawienie patriotyczne, podczas którego pięknie tańczyły, mówiły wiersze i śpiewały piosenki.

Wszystkie działania miały na celu kształtowanie postawy Polaka- Patrioty, wspólne przeżywanie świąt narodowych oraz ukazanie współczesnego oblicza patriotyzmu.

materiały nadesłane

14-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)