REKLAMA
REKLAMA

Pijany 56-latek chciał przekupić policjantów. Rzucił w ich stronę 100 zł. Grozi mu 10 lat

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 100 złotych, które wręczył policjantom mieszkaniec gminy Brzozów, miało skłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed konsekwencjami za popełnione wykroczenia. Teraz 56-latek dodatkowo odpowie za popełnione przestępstwo Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 11 brzozowscy policjanci zostali wezwani na interwencję w rejon jednego ze sklepów w Jasienicy Rosielnej. Ze zgłoszenia wynikało, że na pobliskim parkingu ktoś porozsypywał przedmioty ceramiczne, co uniemożliwiało przejazd tą drogą. Na miejscu zgłaszający wskazał policjantom sklep, w którym przebywała osoba odpowiedzialna za to.

Mężczyzna siedzący na miejscu sprzedawcy w sposób arogancki i lekceważący odnosił się do funkcjonariuszy. Twierdził, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, co się okazało nieprawdą. Jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci oświadczyli 56-latkowi, że za wykroczenia, których się dopuścił zostanie wobec nie skierowany wniosek do sądu, mężczyzna wyciągnął z kieszeni plik banknotów. Rzucając jednym z nich w stronę policjantów wypowiedział przy tym słowa świadczące o tym, by mundurowi odstąpili od dalszych czynności wykonywanych wobec niego.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, oznajmili 56-letniemu mieszkańcowi gminy Brzozów, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy. Tam trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej – za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brzozów

07-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)