REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

Piłkarze ręczni ZS Nr 3 Sanok w finale wojewódzkim! (FOTO)

reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku będzie walczyć o medal w finale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej, która odbędzie się najprawdopodobniej 1 lutego 2019 r. w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku.

Po pokonaniu ZSO w Brzozowie 17:12 i BZSZ w Ustrzykach Dolnych 18:10 w rejonowym turnieju piłki ręcznej chłopców rozgrywanym w hali sportowej sanockiej uczelni, szczypiorniści ZS nr 3 w dniu 14 grudnia br. udali się do Krosna, by rywalizować z I LO Krosno i ZS Iwonicz w półfinale wojewódzkim licealiady.

Oprócz wymienionych zespołów udział wzięli chłopcy reprezentujący ZSO Brzozów.

Drużyny, rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” z uwzględnieniem wyników spotkań z niższego szczebla rozgrywek. Już pierwszy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy zawodów rejonowych, I LO Krosno i ZS Nr 3 Sanok. Wynik tego spotkania decydował, która drużyna będzie ” jedną nogą” w finale. Początek był nerwowy z obu stron, o czym świadczył wynik po 5 min 1:1. Na koniec pierwszej połowy drużyna z Krosna prowadziła 5:4. Po zmianie stron zawodnicy ZS 3 zaczęli lepiej grać w obronie i co najważniejsze skutecznie wykańczali swoje akcje. Po 24 min. gry to sanoczanie prowadzili 7:5 i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie wygrywając 11:5.

W drugim meczu ZS Iwonicz wysoko uległ ZSO w Brzozowie 9:16. Dzięki temu wynikowi wiadomo było, że reprezentacja ZS 3 zameldowała się w finale wojewódzkim, gdyż w bezpośrednich spotkaniach z Krosnem i Brzozowem sanoczanie byli góra. W kolejnym meczu piłkarze ręczni ZS Iwonicz musieli uznać wyższość szczypiornistów sanockiej Trójki, choć do przerwy był remis 5:5, to końcowy wynik na tablicy widniał 11:7 dla ZS Nr 3 w Sanoku.

Dzięki tej wygranej, chłopcy z kompletem punktów przypieczętowali awans do finału.

W ostatnim spotkaniu ZSO Brzozów pewnie pokonał I LO Krosno 17:6 i awansował do turnieju barażowego, który zostanie rozegrany w styczniu 2019r.

Wyniki końcowe:

I LO Krosno – ZS Iwonicz 8:7 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego
ZS Nr 3 Sanok – ZSO Brzozów 17:12 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego.
ZS Nr 3 Sanok – I LO Krosno 11:5
ZSO Brzozów – ZS Iwonicz 16:9
ZS Nr 3 Sanok – ZS Iwonicz 11:7
ZSO Brzozów – I LO Krosno 17:6

Kolejność końcowa:

1. ZS Nr 3 Sanok
2. ZSO Brzozów
3. I LO Krosno
4. ZS Iwonicz

Skład drużyny tworzyli:

Czopor Michał, Drozd Łukasz , Gocek Dawid , Hałasik Maciej , Józefiak Arkadiusz , Koss Kacper , Krzywiński Jakub , Rafalski David , Kwiatkowski Krystian, Kotowski Mateusz, Pontus Przemysław, Sawczyn Szymon, Szczepek Patryk, Orłowski Krzysztof, Mołczan Łukasz.
Opiekun: Hubert Mańko.

– Wszystkich chętnych, którzy będą przed lekcjami lub po zajęciach zapraszamy do kibicowania Naszym szczypiornistom, by mogli zdobyć historyczny medal dla szkoły, siebie i dla was – apeluje Hubert Mańko.

materiały nadesłane

20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)