REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze ręczni ZS Nr 3 Sanok w finale wojewódzkim! (FOTO)

reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku będzie walczyć o medal w finale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej, która odbędzie się najprawdopodobniej 1 lutego 2019 r. w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku.

Po pokonaniu ZSO w Brzozowie 17:12 i BZSZ w Ustrzykach Dolnych 18:10 w rejonowym turnieju piłki ręcznej chłopców rozgrywanym w hali sportowej sanockiej uczelni, szczypiorniści ZS nr 3 w dniu 14 grudnia br. udali się do Krosna, by rywalizować z I LO Krosno i ZS Iwonicz w półfinale wojewódzkim licealiady.

Oprócz wymienionych zespołów udział wzięli chłopcy reprezentujący ZSO Brzozów.

Drużyny, rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” z uwzględnieniem wyników spotkań z niższego szczebla rozgrywek. Już pierwszy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy zawodów rejonowych, I LO Krosno i ZS Nr 3 Sanok. Wynik tego spotkania decydował, która drużyna będzie ” jedną nogą” w finale. Początek był nerwowy z obu stron, o czym świadczył wynik po 5 min 1:1. Na koniec pierwszej połowy drużyna z Krosna prowadziła 5:4. Po zmianie stron zawodnicy ZS 3 zaczęli lepiej grać w obronie i co najważniejsze skutecznie wykańczali swoje akcje. Po 24 min. gry to sanoczanie prowadzili 7:5 i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie wygrywając 11:5.

W drugim meczu ZS Iwonicz wysoko uległ ZSO w Brzozowie 9:16. Dzięki temu wynikowi wiadomo było, że reprezentacja ZS 3 zameldowała się w finale wojewódzkim, gdyż w bezpośrednich spotkaniach z Krosnem i Brzozowem sanoczanie byli góra. W kolejnym meczu piłkarze ręczni ZS Iwonicz musieli uznać wyższość szczypiornistów sanockiej Trójki, choć do przerwy był remis 5:5, to końcowy wynik na tablicy widniał 11:7 dla ZS Nr 3 w Sanoku.

Dzięki tej wygranej, chłopcy z kompletem punktów przypieczętowali awans do finału.

W ostatnim spotkaniu ZSO Brzozów pewnie pokonał I LO Krosno 17:6 i awansował do turnieju barażowego, który zostanie rozegrany w styczniu 2019r.

Wyniki końcowe:

I LO Krosno – ZS Iwonicz 8:7 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego
ZS Nr 3 Sanok – ZSO Brzozów 17:12 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego.
ZS Nr 3 Sanok – I LO Krosno 11:5
ZSO Brzozów – ZS Iwonicz 16:9
ZS Nr 3 Sanok – ZS Iwonicz 11:7
ZSO Brzozów – I LO Krosno 17:6

Kolejność końcowa:

1. ZS Nr 3 Sanok
2. ZSO Brzozów
3. I LO Krosno
4. ZS Iwonicz

Skład drużyny tworzyli:

Czopor Michał, Drozd Łukasz , Gocek Dawid , Hałasik Maciej , Józefiak Arkadiusz , Koss Kacper , Krzywiński Jakub , Rafalski David , Kwiatkowski Krystian, Kotowski Mateusz, Pontus Przemysław, Sawczyn Szymon, Szczepek Patryk, Orłowski Krzysztof, Mołczan Łukasz.
Opiekun: Hubert Mańko.

– Wszystkich chętnych, którzy będą przed lekcjami lub po zajęciach zapraszamy do kibicowania Naszym szczypiornistom, by mogli zdobyć historyczny medal dla szkoły, siebie i dla was – apeluje Hubert Mańko.

materiały nadesłane

20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)