REKLAMA
REKLAMA

Pobili kolegę, z zazdrości. Dwa miesiące spędzą w areszcie

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie swojego kolegi. Powodem takiego zachowania była ich zazdrość o nowe znajomości 19-latka. Pokrzywdzony wskutek pobicia doznał obrażeń twarzy. Napastnicy już usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Do pobicia doszło w miniony poniedziałek, późnym wieczorem, w rejonie orlika w Woli Jasienickiej. Dwaj mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna zwabili swojego kolegę pod pretekstem wspólnego spotkania się. 19-latek na widok swoich znajomych poszedł w ich kierunku, by się przywitać. Wówczas bez żadnego słowa wyjaśnienia został przez nich zaatakowany. Napastnicy bili go po twarzy, a gdy już leżał na ziemi zaczęli go kopać. Młody mężczyzna stracił przytomność. Na szczęście na pomoc ruszyli mu jego inni znajomi i najprawdopodobniej to spłoszyło sprawców.

Rannemu 19-latkowi pierwszej pomocy udzielili znajomi i zaprowadzili w bezpieczne miejsce. Mężczyzna sam zgłosił się do szpitala. Obrażenia jakich doznał wskutek pobicia wymagały dalszej hospitalizacji.

Brzozowscy policjanci zatrzymali 19 i 20-latka odpowiedzialnych za to pobicie. Funkcjonariusze ustalili, że powodem takiego zachowania młodych ludzi miał być fakt, że obydwaj nie akceptowali nowych znajomości swojego kolegi. Już usłyszeli zarzuty, przyznali się do popełnienia czynu. Swoje naganne zachowanie usprawiedliwiali ilością spożytego w tym dniu alkoholu. Decyzją sądu zostali aresztowani na dwa miesiące. Grozi im za to kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

 

źródło: KPP Brzozów

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)