REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Podejrzana toyota na granicy. Pojazd figurował w międzynarodowych bazach poszukiwawczych

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce ujawnili toyotę RAV4 z przerobionymi znakami identyfikacyjnymi. Szacunkowa wartość skradzionego pojazdu to ok. 90 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie kontroli drogowej na trasie prowadzącej do przejścia granicznego w Medyce. Kierowcą Toyoty RAV4 na ukraińskich numerach rejestracyjnych był 58-letni obywatel Ukrainy.

W wyniku kontroli pojazdu funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że numery nadwozia oraz inne znaki identyfikacyjne zostały bezprawnie zmienione.

Szczegółowa kontrola legalności pochodzenia pojazdu doprowadziła do ujawnienia rzeczywistych numerów identyfikacyjnych, które z kolei widniały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Jak się okazało, toyota warta ok. 90 tys. złotych została skradziona na terytorium Niemiec. Kierowcę oraz pojazd zatrzymano, a następnie przekazano Policji.

W tym roku, funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali już 152 skradzione pojazdy o szacunkowej łącznej wartości 6 mln złotych.

 

BiOSG

28-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.