REKLAMA
REKLAMA

Podejrzana toyota na granicy. Pojazd figurował w międzynarodowych bazach poszukiwawczych

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce ujawnili toyotę RAV4 z przerobionymi znakami identyfikacyjnymi. Szacunkowa wartość skradzionego pojazdu to ok. 90 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie kontroli drogowej na trasie prowadzącej do przejścia granicznego w Medyce. Kierowcą Toyoty RAV4 na ukraińskich numerach rejestracyjnych był 58-letni obywatel Ukrainy.

W wyniku kontroli pojazdu funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że numery nadwozia oraz inne znaki identyfikacyjne zostały bezprawnie zmienione.

Szczegółowa kontrola legalności pochodzenia pojazdu doprowadziła do ujawnienia rzeczywistych numerów identyfikacyjnych, które z kolei widniały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Jak się okazało, toyota warta ok. 90 tys. złotych została skradziona na terytorium Niemiec. Kierowcę oraz pojazd zatrzymano, a następnie przekazano Policji.

W tym roku, funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali już 152 skradzione pojazdy o szacunkowej łącznej wartości 6 mln złotych.

 

BiOSG

28-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)