REKLAMA
REKLAMA

Poznają polską kulturę i opowiadają o swoich. Fella i Abay goszczą w domach uczniów I LO (FILM, ZDJĘCIA)

Poznają polską kulturę i opowiadają o swoich. Fella i Abay goszczą w domach uczniów I LO (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku zawitali wyjątkowi goście. Fella z Algierii i Abay z Kazachstanu od kilku dni zwiedzają Sanok, opowiadają o swojej kulturze i zwyczajach oraz poznają nasze tradycje narodowe i regionalne. Co najbardziej podoba im się w naszym mieście? Zobaczcie materiał video!

AIESEC – Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales. Jest jedną z największych organizacji studenckich na świecie. Powstała w 1948 r., a w Polsce działa od początku lat 70. Jest obecna w 107 krajach na świecie i liczy ponad 50 000 członków.

Fella oraz Abay przyjechali do Polski w ramach wymiany zorganizowanej właśnie przez AIESEC. Od kilku dni mieszkają w Sanoku, organizują specjalne lekcje z uczniami I LO, opowiadają o swojej kulturze, zwyczajach, ale także szukają naszych tradycji, chcą je poznać i zapamiętać.

Co ważne, goście nie mieszkają w hotelu czy pensjonacie, a u rodzin uczniów sanockiej „Jedynki”, za co serdecznie dziękują nauczyciele, inicjatorzy i opiekunowie akcji. I tak Fella i Abay zadomowili się u państwa Ostrowskich oraz Szwast. Wspólnie jedzą posiłki, rozmawiają, obserwują zwyczaje. To swoista integracja kulturowa.

01-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook