REKLAMA
REKLAMA

Przewoził oszlifowany bursztyn. Nie potrafił potwierdzić legalności jego pochodzenia (ZDJĘCIA)

W trakcie kontroli drogowej Straż Graniczna z Placówki w Sanoku wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili oszlifowany bursztyn niewiadomego pochodzenia. Towar przewoził obywatel Ukrainy.

14-130999

Zdarzenie miało miejsce 21 lutego w trakcie kontroli drogowej w m. Barwinek (pow. krośnieński). Połączony patrol Straży Granicznej oraz KAS, zatrzymał do kontroli pojazd marki Peugeot na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie czynności, funkcjonariusze ujawnili w części bagażowej samochodu 9 kilogramów oszlifowanego bursztynu. Wartość towaru została oszacowana na ponad 65 tys. złotych. 49-letni ob. Ukrainy, nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalność pochodzenia towaru.

Ujawniony bursztyn został zabezpieczony na potrzeby wszczętego postępowania. Na poczet grożącej kary grzywny, zabezpieczono również kwotę w wysokości 1500 zł.

Zgodnie z właściwością, dalsze czynności będą prowadzone przez funkcjonariuszy KAS.

W 2018 roku jest to pierwszy przypadek ujawnienia nielegalnego bursztynu w obszarze odpowiedzialności służbowej BiOSG. W roku ubiegłym, funkcjonariusze ujawnili ponad 53 kilogramy tego towaru o wartości przekraczającej 112 tys. złotych.

14-131000

BiOSG

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)