REKLAMA
REKLAMA

Przewoził oszlifowany bursztyn. Nie potrafił potwierdzić legalności jego pochodzenia (ZDJĘCIA)

W trakcie kontroli drogowej Straż Graniczna z Placówki w Sanoku wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili oszlifowany bursztyn niewiadomego pochodzenia. Towar przewoził obywatel Ukrainy.

14-130999

Zdarzenie miało miejsce 21 lutego w trakcie kontroli drogowej w m. Barwinek (pow. krośnieński). Połączony patrol Straży Granicznej oraz KAS, zatrzymał do kontroli pojazd marki Peugeot na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie czynności, funkcjonariusze ujawnili w części bagażowej samochodu 9 kilogramów oszlifowanego bursztynu. Wartość towaru została oszacowana na ponad 65 tys. złotych. 49-letni ob. Ukrainy, nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalność pochodzenia towaru.

Ujawniony bursztyn został zabezpieczony na potrzeby wszczętego postępowania. Na poczet grożącej kary grzywny, zabezpieczono również kwotę w wysokości 1500 zł.

Zgodnie z właściwością, dalsze czynności będą prowadzone przez funkcjonariuszy KAS.

W 2018 roku jest to pierwszy przypadek ujawnienia nielegalnego bursztynu w obszarze odpowiedzialności służbowej BiOSG. W roku ubiegłym, funkcjonariusze ujawnili ponad 53 kilogramy tego towaru o wartości przekraczającej 112 tys. złotych.

14-131000

BiOSG

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)