REKLAMA
REKLAMA

REGION: Gigantyczne protesty społeczne w Mielcu. Mieszkańcy walczą o czyste powietrze w mieście (VIDEO)

REGION: Gigantyczne protesty społeczne w Mielcu. Mieszkańcy walczą o czyste powietrze w mieście (VIDEO)

REGION / PODKARPACIE. W ubiegłą niedzielę mieszkańcy Mielca prowadzili protest przy największym zakładzie w mieście. Społeczeństwo walczy o czyste powietrze w swoim mieście. Ich zdaniem jedna z firm na terenie strefy ekonoimicznej prowadząc swoją działalność zanieczyszcza powietrze. Według organizatorów w marszu protestacyjnym wzięło udział od 12 do 15 tysięcy osób. Do Mielca przyjechali także aktywiści ze Szczecinka. W tym mieście także zlokalizowany jest podobny zakład i dochodzi do podobnych protestów.

Mieszkańcy Mielca i okolicznych miejscowości tłumnie stanęli pod zakładem produkującym płyty wiórowe. „Stop Krono. Oddajcie nam słońce”,”Mamy dość. Chcemy oddychać czystym powietrzem” – między innymi takie hasła wypisano na transparentach, które przynieśli z sobą manifestujący w Mielcu. Według nich działalność zakładu zagraża zdrowiu i życiu.

Wspomniana firma swoją działalność rozpoczęła 20 lat temu na obrzeżach miasta. Z kominów fabryki ciągle wydobywa się chmura dymu, która zdaniem mieszkańców jest niebezpieczna dla środowiska i dla ludzi.

Zakład odpiera zarzuty i stoi na stanowisku, że obecnie zanieczyszczenia w Mielcu nie odbiegają od tych w innych miastach Polski. Argumentem obronnym jest także fakt, że za około dwa miesiące w firmie ma pojawić się nowoczesny system ochrony powietrza.

źródło/film: YT Damian Gąsiewski

28-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)