REKLAMA
REKLAMA

REGION: Gigantyczne protesty społeczne w Mielcu. Mieszkańcy walczą o czyste powietrze w mieście (VIDEO)

REGION: Gigantyczne protesty społeczne w Mielcu. Mieszkańcy walczą o czyste powietrze w mieście (VIDEO)

REGION / PODKARPACIE. W ubiegłą niedzielę mieszkańcy Mielca prowadzili protest przy największym zakładzie w mieście. Społeczeństwo walczy o czyste powietrze w swoim mieście. Ich zdaniem jedna z firm na terenie strefy ekonoimicznej prowadząc swoją działalność zanieczyszcza powietrze. Według organizatorów w marszu protestacyjnym wzięło udział od 12 do 15 tysięcy osób. Do Mielca przyjechali także aktywiści ze Szczecinka. W tym mieście także zlokalizowany jest podobny zakład i dochodzi do podobnych protestów.

Mieszkańcy Mielca i okolicznych miejscowości tłumnie stanęli pod zakładem produkującym płyty wiórowe. „Stop Krono. Oddajcie nam słońce”,”Mamy dość. Chcemy oddychać czystym powietrzem” – między innymi takie hasła wypisano na transparentach, które przynieśli z sobą manifestujący w Mielcu. Według nich działalność zakładu zagraża zdrowiu i życiu.

Wspomniana firma swoją działalność rozpoczęła 20 lat temu na obrzeżach miasta. Z kominów fabryki ciągle wydobywa się chmura dymu, która zdaniem mieszkańców jest niebezpieczna dla środowiska i dla ludzi.

Zakład odpiera zarzuty i stoi na stanowisku, że obecnie zanieczyszczenia w Mielcu nie odbiegają od tych w innych miastach Polski. Argumentem obronnym jest także fakt, że za około dwa miesiące w firmie ma pojawić się nowoczesny system ochrony powietrza.

źródło/film: YT Damian Gąsiewski

28-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)