REKLAMA
REKLAMA

Rekordowe Bieszczady. Turyści kochają bieszczadzkie szlaki

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Turyści kochają bieszczadzkie szlaki. Co ciekawe w tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się one wiosną i jesienią.

 

W okresie od 10 kwietnia do 12 listopada 2018 roku na szlakach pieszych, w 19 punktach rejestracji ruchu, zanotowano 589,2 tys. osób. To prawie o 60 tys. osób więcej na szlakach niż w analogicznym okresie w 2017 roku, kiedy Bieszczady odwiedziło 513,3 tys. turystów.

Ruch turystyczny w poszczególnych miesiącach rozłożył się odmiennie niż w 2017 r., kiedy to w wakacje zanotowaliśmy ponad 52% frekwencji sezonowej. W tym roku (2018) było to jedynie 42%. W wakacje do parku weszło w sumie ponad 251 tys. gości (o ponad 12 tys. mniej niż w roku poprzednim). Bardzo wysoka frekwencja była w maju (79,8 tys.) oraz w październiku (77,8 tys.). Ponad 116 tys. zwiedzających udało się w sezonie turystycznym na Połoninę Wetlińską z Przeł. Wyżnej, na Tarnicę z Wołosatego natomiast ponad 95 tys. – czytamy na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

A jak będzie zimą? Przekonamy się niebawem.

 

źródło: BdPN

26-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)