REKLAMA
REKLAMA

Relikwie Jana Pawła II w cerkwi w Międzybrodziu (ZDJĘCIA)

MIĘDZYBRODZIE. Relikwie I stopnia – kropla papieskiej krwi – trafią do najmniejszej z miejscowości w Ziemi Sanockiej w 40 rocznicę pamiętnego – pierwszego jak dotąd i jedynego – wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Od blisko 10 lat Jan Paweł II patronuje rozwijającemu się tu ruchowi ekumenicznemu.

To jego zachęty i osobisty przykład wspólnej modlitwy podczas licznych podróży apostolskich i spotkań w ponad stu krajach całego świata stanęły u podstaw, by również w naszej polskiej rzeczywistości szukać tego co łączy nas – uczniów Chrystusa, aby Jego Kościół mógł „oddychać płucami Wschodu i Zachodu”.

Zaproszenie do takich modlitw w lipcu 2010 roku na obchody 500 lat Dobrej Nowiny w Międzybrodziu chętnie podjęli pracujący na naszym terenie kapłani obrządku wschodniego z Kościoła Greckokatolickiego i Cerkwi Prawosławnej. Rosnący od kilku lat Dąb Jedności Uczniów Chrystusa przybrał imię Jana Pawła II . Przy nim zwykle rozpoczynają Ekumeniczne Drogi Krzyżowe w każdą Wielką Środę. Ponadto w uzgodnieniu z ww. duchownymi w międzybrodzkiej cerkiewce w drzwiach diakońskich pojawiały się 2 madaliony współczesnych świętych. Te osoby są znane i szanowane w całym chrześcijańskim świecie: św. Jan Paweł II i św. Matka Teresa z Kalkuty.

W 3 niedzielę października br. (21-10-2018) na Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do międzybrodzkiej cerkiewki. Odnowione jej wnętrza: piękny ikonostas z lwowskiej szkoły Bogdanowicza wraz z ołtarzami bocznymi Świętej Trójcy i Matki Bożej z Dzieciątkiem zakończone przed miesiącem przez sanocką konserwator Sandrę Benedyk-Dyl stanowić będą szczególnie piękną oprawą dla tej uroczystej chwili. Będą dla gromadzących się tam na niedzielną eucharystię znakiem bliskości Papieża-Polaka i zachętą do kontynuacji działań na rzecz jedności rodziny chrześcijańskiej. Wszystkich przyjaciół międzybrodzkiej świątyni serdecznie zapraszamy na to ważne dla nas wydarzenie.

 

 

/xpr/

Foto. Odnowiony ikonostas (2014-2016) i ołtarze boczne: Trójcy Świętej (2017)
i Matki Bożej z Dzieciątkiem (2018) dla gromadzących się tu na modlitwę są wezwaniem do odnowy duchowej

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook