REKLAMA
REKLAMA

Robert Płaziak stawia na współpracę samorządów i stypendia „powrót” (VIDEO)

Robert Płaziak stawia na współpracę samorządów i stypendia „powrót” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W samo południe Robert Płaziak, kandydat na burmistrza Sanoka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawił swój program dla miasta.

 

Kandydat na burmistrza w sobotnie południe przedstawił swój program „SMART”. Podczas konferencji prasowej zaakcentował kilka najbardziej istotnych punktów swojego planu dla miasta.

Tutaj w Bieszczadach najlepszym rozwiązaniem jest współpraca, czyli razem, bo nie jesteśmy sami. Mówię tutaj o współpracy z Gminą Sanok, powiatem sanockim, Miastem i Gminą Zagórz, Miastem i Gminą Lesko oraz powiatem leskim – podkreślał Robert Płaziak w swoim wystąpieniu. – Przy małych, poszczególnych budżetach każdy  z osobna zrobi niewielką rzecz, natomiast łącząc siły, jako współpracujące ze sobą miasta i powiaty, możemy zrobić znacznie więcej – przekonywał.

Wymienił kilka obszarów, w ramach których ta współpraca powinna mieć miejsce. Wystarczy chociażby wymienic plan udostępnienia bezpłatnie komunikacji miejskiej dla uczniów sanockich szkół. Idąc krok dalej – rozszerzenie komunikacji miejskiej na obszary przyległe – począwszy od Leska, skończywszy na gminie Zarszyn.

Priorytetem dla kandydata jest „sprowokowanie” młodych ludzi do powrotu do Sanoka.

Należy zbudować program stypendia dla ludzi młodych, stypendia „Powrót”. Takie stypendium wiązałoby się z umową lojalnościową, aby młody człowiek chciał wrócić do Sanoka, po to aby mógł tu pracować, a do tego są potrzebne miejsca pracy. Chciałbym postawić na tworzenie miejsc pracy, które będą wysoko opłacalne – przekonuje kandydat.

W kwestiach inwestycji – postuluje poddać je pod ocenę mieszkańców, bo to oni żyją w mieście i mają prawo do decydowania o tym, co chcieliby tu zmienić, czy mieć.

Trzeba także zmienić narrację. Obecnie mówi się, że władza dała, władza zbudowała. To nie władza tylko mieszkańcy, bo to co jest, pochodzi z naszych podatków – podkreśla Robert Płaziak.

Kilka słów padło także odnośnie obwodnicy Sanoka, która może być wielkim dobrem, ale i przekleństwem. Pomysł kandydata zakłada zagospodarowanie tego co „pomiędzy” traktem obwodnicy, a centrum miasta.

Punktów programu było znacznie więcej, dotyczyły one zagadnień związanych z polityką zdrowotną, mieszkaniową czy nowymi technologiami. W trakcie spotkania wywiązała się także bogata dyskusja, na temat wizji na rozwój i działanie Sanoka.

To tylko zarys dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia materiału video, który niebawem na naszym portalu.

 

 

02-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: