REKLAMA
REKLAMA

Rośnie pokolenie mistrzów z Sanoka. Pianiści w Wilnie (ZDJĘCIA)

SANOK, WILNO / PODKARPACIE. W Wilnie od 15 do 17 marca gościła delegacja z Sanoka. Trzech młodych pianistów i ich opiekunowie. Przyjechali na VII Międzynarodowy Konkurs – Festiwal Polskiej Muzyki Fortepianowej, poświęcony Fryderykowi Chopinowi, który na Litwie jest organizowany od 1999 r.

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku na co dzień uczący się w klasie Janusza Ostrowskiego: Nikola Knurek, Przemysław Ostrowski i Wojciech Putyra, na konkursie – festiwalu osiągnęli ogromny sukces. Nikola i Przemek zdobyli ex aequo pierwsze miejsca w grupie I, a Wojtek również pierwsze miejsce w grupie II. Koncert laureatów odbył się w wileńskim Ratuszu w obecności władz miasta, Instytutu Polski w Wilnie oraz licznie zgromadzonej publiczności. Relację z koncertu przeprowadziła wileńska telewizja oraz inne media. Sanocką „ekipę” podczas koncertu reprezentowałaNikola Knurek.

Dzięki staraniom Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, hojności Anny Kullandy – Mecenasa PFRK i wsparciu PSM w Sanoku, młodzież miała możliwość uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu, które w sposób wyjątkowy wpisuje się w rocznicę obchodzoną przez oba kraje – czyli 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

Konkurs – Festiwal zgromadził 84 uczestników z 9 krajów: Litwy, Polski, Białorusi, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Kanady, Chin i Korei Północnej, w szerokiej rozpiętości wieku od 6 aż do 29 lat. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Muzyczna w Nowej Wilence oraz Instytut Polski w Wilnie.

V-ce Prezes PFRK Janusz Ostrowski przyznał innym laureatom starszej grupy: Davidowi Romer (Węgry) oraz Emiliji Sukyte (Litwa) nagrodę w postaci zaproszenia na XIV Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” Sanok 2019 i pokrycia wpisowego w wysokości po 150 Euro.

Gratulujemy naszym Młodym Artystom!

1

2

3

materiały nadesłane

18-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)