REKLAMA
REKLAMA

Rośnie pokolenie mistrzów z Sanoka. Pianiści w Wilnie (ZDJĘCIA)

SANOK, WILNO / PODKARPACIE. W Wilnie od 15 do 17 marca gościła delegacja z Sanoka. Trzech młodych pianistów i ich opiekunowie. Przyjechali na VII Międzynarodowy Konkurs – Festiwal Polskiej Muzyki Fortepianowej, poświęcony Fryderykowi Chopinowi, który na Litwie jest organizowany od 1999 r.

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku na co dzień uczący się w klasie Janusza Ostrowskiego: Nikola Knurek, Przemysław Ostrowski i Wojciech Putyra, na konkursie – festiwalu osiągnęli ogromny sukces. Nikola i Przemek zdobyli ex aequo pierwsze miejsca w grupie I, a Wojtek również pierwsze miejsce w grupie II. Koncert laureatów odbył się w wileńskim Ratuszu w obecności władz miasta, Instytutu Polski w Wilnie oraz licznie zgromadzonej publiczności. Relację z koncertu przeprowadziła wileńska telewizja oraz inne media. Sanocką „ekipę” podczas koncertu reprezentowałaNikola Knurek.

Dzięki staraniom Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, hojności Anny Kullandy – Mecenasa PFRK i wsparciu PSM w Sanoku, młodzież miała możliwość uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu, które w sposób wyjątkowy wpisuje się w rocznicę obchodzoną przez oba kraje – czyli 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

Konkurs – Festiwal zgromadził 84 uczestników z 9 krajów: Litwy, Polski, Białorusi, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Kanady, Chin i Korei Północnej, w szerokiej rozpiętości wieku od 6 aż do 29 lat. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Muzyczna w Nowej Wilence oraz Instytut Polski w Wilnie.

V-ce Prezes PFRK Janusz Ostrowski przyznał innym laureatom starszej grupy: Davidowi Romer (Węgry) oraz Emiliji Sukyte (Litwa) nagrodę w postaci zaproszenia na XIV Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” Sanok 2019 i pokrycia wpisowego w wysokości po 150 Euro.

Gratulujemy naszym Młodym Artystom!

1

2

3

materiały nadesłane

18-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)