REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacja „czwórki” z „jedynką” trwała do ostatnich sekund

Jak co roku  uczniowie sanockich podstawówek na przełomie marca i kwietnia (w ciągu 5-ciu tygodni) rywalizują w czasie wolnym, po szkolnych zajęciach o miano najlepszych w naszym mieście. Spotykają się co tydzień w innej szkole, grając „każdy z każdym”. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach kalendarza Igrzysk Dzieci (grają piątoklasiści i młodsi), w których nasze szkoły wiodą prym nie tylko na szczeblu wojewódzkim ale i ogólnopolskim. Z uwagi na reformę edukacji, zakończona  XVI Edycja, była ostatnią rozgrywaną w tej formule.

Tegoroczne rozgrywki toczyły się pod dyktando SP4 i SP1. Obie reprezentacje wygrały wszystkie spotkania z pozostałymi zespołami a między sobą rozgrywały ciekawe, zacięte mecze (bilans 3:2 dla „czwórki”). Podobnie wyglądała sytuacja w walce o 3 msc. „Szóstka” zgromadziła tyle samo punktów co „trójka”, a o zdobyciu przez nich brązowych medali zadecydował lepszy bilans bezpośrednich spotkań  (4:1)  Ostatecznie  SP4 prowadzona przez Krzysztofa Zająca okazała się najlepsza, wygrywając  swój piąty tytuł (przy dwóch SP2, jednym SP6 i ośmiu dla SP1).

Najlepszymi zawodnikami zostali Marcel Karnas  z SP4 i Hubert Szarzyński z SP1. Najlepszym bramkarzem wybrano Olka Czuryło ze zwycięskiej drużyny i Karola Tymcio z SP1. Królem strzelców, trzeci raz  z rzędu został Marcel Karnas, autor 98 trafień. Do rekordu wszech czasów – 219 goli Konrada Filipka z SP6 (lata 2009-2012) zabrakło mu…. jednego trafienia!

Skład zwycięskiej drużyny SP4: Aleksander Czuryło (bramkarz), Marcel Karnas, Adam Sawicki, Dawid Bobowski, Kacper Pielech, Bartosz Pielech, Jakub Miszczyszyn,  Adrian Wojnar, Mateusz Barszczowski.

Po ostatnim turnieju w SP1 odbyło się podsumowanie rozgrywek, rozdanie medali, dyplomów i nagród  w formie sprzętu sportowego dla wszystkich uczestników ligi. O odpowiednią rangę imprezy i oprawę  zadbali sponsorzy: Burmistrz Sanoka, PASS Polska, Trans-Gaz Sanok i MET-JOSZ.

Osobne podziękowania należą się opiekunom drużyn, którzy co rok w w/w terminie zawsze odpowiadają na zaproszenie i w czasie wolnym przyprowadzają swoich podopiecznych, wspierając działania służące rozwojowi zainteresowań uczniów.

Końcowa klasyfikacja szkolnej ligi: (punktacja Grand Prix – 1 msc. w turnieju 5 pkt. (…) 5 msc. – 1pkt.)

1. SP4 – 23 pkt.
2. SP1 – 22 pkt.
3. SP6 –  12 pkt.
4. SP3 – 12 pkt.
5. SP2 – 6 pkt.

IMG_20180426_181437

materiały nadesłane

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.