REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin Jakub Sujkowski zagra na mistrzostwach świata!

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek TravelPL Wilków Sanok Jakub Sujkowski znalazł się w 20-osobowej kadrze reprezentacji Polski seniorów na mistrzostwa świata w unihokeju, które odbędą się w dniach 1-9 grudnia 2018 roku w Czechach. To historyczny moment dla tej dyscypliny w Sanoku. Popularny „Suja” jest pierwszym graczem z grodu Grzegorza, który zagra z orzełkiem na piersi podczas imprezy mistrzowskiej.

Jakub Sujkowski ma 21 lat i jest wychowankiem TravelPL Wilków Sanok. Pierwszy kontakt z kadrą narodową miał podczas konsultacji, które odbyły się w Katowicach w lutym 2017 roku. Już wtedy „Suja” wpadł w oko czeskim trenerom reprezentacji Polski, którymi są Jan Holovka i Libor Hrcek. Otrzymał zaproszenie na kolejne zgrupowania, czego efektem był występ w eliminacjach do mistrzostw świata zorganizowanych w Estonii. W debiucie, sanoczaninowi przyszło rywalizować nie z kim innym, jak z mistrzami świata, Finami. Sujkowski strzelił jedyną dla biało-czerwonych bramkę i został MVP spotkania po stronie Polski. Po tym turnieju, zawodnik zadomowił się w kadrze. Kolejne zgrupowania i mecze towarzyskie. Jak choćby te z poprzedniego weekendu, gdzie w Gorzowie Wielkopolskim Polska rozegrała dwumecz z ósmą ekipą globu, Niemcami. Jakub wpisał się na listę strzelców w pierwszym pojedynku przegranym ostatecznie przez naszą drużynę 2:4. W drugim spotkaniu, górą znów byli nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy, tym razem w stosunku 5:3.

Nasza formacja nastawiona jest na grę z kontry. Udało nam się przeprowadzić kilka groźnych ataków. Po jednym z nich trafiłem do bramki rywali. W drugim pojedynku nie było już tak kolorowo. Zagraliśmy słabiej. Brakowało nam skuteczności. Na plus gra w obronie, która wyglądała jeszcze lepiej niż dzień wcześniej – relacjonuje Jakub Sujkowski, napastnik Wilków Sanok i reprezentacji Polski. – Przygotowania do mistrzostw trwają cały czas. Dużo zawdzięczam treningom w klubie. Staram się też uczęszczać na dodatkowe zajęcia w wolnym czasie.

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa świata liczy 20 zawodników. Są w nim przedstawiciele siedmiu polskich klubów: Górali Nowy Targ (4 zawodników), Szarotki Nowy Targ (4), MUKS Zielonki (4), Olimpii Łochów (2), Fenomenu Babimost (2), Floorball Gorzów Wielkopolski (1) oraz Wilków Sanok (1). Dwóch graczy broni barw klubów zagranicznych.

Gdy dowiedziałem się o powołaniu na mistrzostwa byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się, że uda mi się wskoczyć do 20-stki, wiedząc, że o skład walczy wielu chłopaków na świetnym poziomie. Bardzo się cieszę i jestem bojowo nastawiony na występ w tym turnieju – zaznacza Sujkowski.

Sujkowski pisze historię. Jest pierwszym sanoczaninem, który wystąpi w reprezentacji Polski w imprezie mistrzowskiej.

Warto zaznaczyć, że Team Managarem kadry jest pochodzący z Sanoka Michał Karski, na co dzień zawodników TKKF Jadberg Pioniera Tychy.

Mistrzostwa świata w unihokeju odbędą się w stolicy Czech Pradze, w dniach 1-9 grudnia 2018 roku. W turnieju wystąpi 16 ekip wyłonionych z eliminacji. Polska trafiła do grupy C, wspólnie z Tajlandią, Estonią i Australią. Swój pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 1 grudnia o 18:30 z Tajlandią. Dzień później przyjdzie czas na rywalizację z Estonią (18:00). Z kolei 3 grudnia, Polska zmierzy się z Australią (15:30). Wszystkie mecze będzie można oglądać na żywo. Szczegóły niebawem.

foto: Tomasz Sowa

źródło: Polski Związek Unihokeja

15-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)