REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Bal karnawałowy z akcentami patriotycznymi. Niepełnosprawni z pasją i sercem o ojczyźnie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Bal karnawałowy z akcentami patriotycznymi. Niepełnosprawni z pasją i sercem o ojczyźnie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” gościł uczestników XVI edycji balu karnawałowego organizowanego przez popularny „Medyk” dla niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy. Każda z imprez ma temat przewodni. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, głównym bohaterem zabawy integracyjnej była właśnie ojczyzna.

Tomasz Sokołowski

Podopieczni ośrodków z Sanoka i okolic z dumą prezentowali pieśni patriotyczne. Występy oceniało specjalnie powołane na tę okazję jury. Wszystkim grupom wręczono pamiątki i upominki.

Bal noworoczny jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego z ponad 150 uczestników. W XVI edycji imprezy integracyjnej wzięli udział podopieczni: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Zielonej w Sanoku, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Świetlik” w Sanoku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej w Sanoku.

Przeprowadzono konkursy i gry terapeutyczne. Na koniec, to na co oczekiwano z niecierpliwością. Dyskoteka i wspólna zabawa.

Bal zorganizował zespół szkół medycznych, czyli Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku. Słuchacze oraz dyrekcja i nauczyciele tych jednostek byli odpowiedzialni za przeprowadzenie imprezy.

Więcej w materiale video.

Zapraszamy również do obejrzenia fotogalerii.

Zdjęcia: Maciej Kondyjowski

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)