REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Bal karnawałowy z akcentami patriotycznymi. Niepełnosprawni z pasją i sercem o ojczyźnie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Bal karnawałowy z akcentami patriotycznymi. Niepełnosprawni z pasją i sercem o ojczyźnie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” gościł uczestników XVI edycji balu karnawałowego organizowanego przez popularny „Medyk” dla niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy. Każda z imprez ma temat przewodni. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, głównym bohaterem zabawy integracyjnej była właśnie ojczyzna.

Tomasz Sokołowski

Podopieczni ośrodków z Sanoka i okolic z dumą prezentowali pieśni patriotyczne. Występy oceniało specjalnie powołane na tę okazję jury. Wszystkim grupom wręczono pamiątki i upominki.

Bal noworoczny jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego z ponad 150 uczestników. W XVI edycji imprezy integracyjnej wzięli udział podopieczni: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Zielonej w Sanoku, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Świetlik” w Sanoku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej w Sanoku.

Przeprowadzono konkursy i gry terapeutyczne. Na koniec, to na co oczekiwano z niecierpliwością. Dyskoteka i wspólna zabawa.

Bal zorganizował zespół szkół medycznych, czyli Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku. Słuchacze oraz dyrekcja i nauczyciele tych jednostek byli odpowiedzialni za przeprowadzenie imprezy.

Więcej w materiale video.

Zapraszamy również do obejrzenia fotogalerii.

Zdjęcia: Maciej Kondyjowski

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)