REKLAMA
REKLAMA

BASEN SANOK: Są już zjeżdżalnie i zarys niecek. Nowy basen zapowiada się imponująco (ZDJĘCIA Z WNĘTRZA)

SANOK / PODKARPACIE. Do obiektu nowo powstającego Centrum Rehabilitacji i Sportu ze swoja wizytą przybył włodarz miasta burmistrz Tadeusza Pióro oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski.


Przyszły administrator obiektu dyrektor MOSiR Tomasz Matuszewski wraz z kierownikiem budowy Pawłem Makuchem oprowadzali zaproszonych gości po placu budowy, omawiając zaawansowanie prac w poszczególnych branżach budowlanych. Podczas spotkania przedstawiono wszystkie działania związane z realizowaną inwestycją, począwszy od obecnie prowadzonych prac, po te związane z wdrażaniem ich dalszego harmonogramu.

Przedstawione postępy na budowie nowoczesnego Centrum Rehabilitacji i Sportu oraz innowacyjne rozwiązania techniczne wykorzystywane w obiekcie wzbudziły wśród zaproszonych gości pozytywne zaskoczenie.

Dokładamy wszelkich starań aby poprzez zastosowane rozwiązania, administrowanie powstającym obiektem nie generowało dodatkowych kosztów i w jak największym stopniu wykorzystywało energię wtórną – mówi Tomasz Matuszewski dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu u Rekreacji w Sanoku.

32

Bardzo się cieszę, że kluczowy obiekt rehabilitacji i sportu powstaje właśnie w Sanoku – podkreśla poseł na Sejm RP Piotr Uruski. – Jestem przekonany, że tak rozbudowana baza sportowo-rehabilitacyjna zapewni idealne warunki dla treningów i szkolenia sportowców z całego kraju.

Przypominam, że rozpoczęcie tej inwestycji to maj 2017 roku, a jej oddanie do użytku to październik 2018 roku. Czy można realizować jeszcze szybciej tego typu inwestycje? Proszę pamiętać, że centrum to ponad 700 m² lustra wody, dwie niecki rehabilitacyjne o powierzchni 370 m², dwie wanny jacuzzi, a basen będzie szerszy od poprzedniego 4,5 metra i w połowie będzie miał podnoszone dno. Wszystko ze stali nierdzewnej. Basen otwarty to ponad 1100 m². I ta część rehabilitacyjna unikatowa w województwie podkarpackim. Obiekt ten będzie służył nie tylko sportowcom z całego kraju, ale również mieszkańcom Sanoka i naszej młodzieży – pzaznacza burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.

Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla Sportu – edycja 2017 w kwocie 15,5 mln. oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie ponad 500 tys. zł. Obecnie koszty budowy zaplanowano na kwotę 39 mln złotych. W planie są dalsze prace związane z pozyskaniem dodatkowych środków na tę inwestycję, ale związane są one przede wszystkim z ogłaszanymi konkursami. Już w tym roku w październiku będzie można cieszyć się z nowo powstałego obiektu CRiS w Sanoku.

materiały nadesłane UM Sanok

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook