REKLAMA
REKLAMA

ŚMIERĆ DZIECKA: Dlaczego 4-latka zmarła? Wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznych odpowiedzi

LESKO / PODKARPACIE. Dlaczego 4-letnia Ola zmarła? Wyniki sekcji zwłok nie dają pewności co do przyczyny. Prokuratura Regionalna w Rzeszowie prowadzi śledztwo w tej sprawie o przestępstwo narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Śledztwo wszczęto o przestępstwo z art.160 par.2 kk, to jest o narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo – wyjaśnia prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Jak dodaje, wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznej odpowiedzi o przyczynie zgonu dziecka.

Prowadzone są badania histopatologiczne i inne tkanek, które być może pozwolą ustalić przyczynę śmierci. W sprawie zeznawali już oboje rodzice. Obecnie prokurator zaznajomił się z aktami postępowania, zaplanował kolejne czynności – kontynuuje rzecznik.

Niewykluczone, że będzie konieczne powołanie biegłych lekarzy specjalistów.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w czwartek 8 marca w leskim szpitalu. Nagle na SOR zmarła 4-latka. O sytuacji dyrektor SP ZOZ w Lesku Robert Płaziak z urzędu powiadomił Prokuraturę Rejonową w Lesku.

– Do czasu pełnego wyjaśnienia nie chciałbym informować o okolicznościach oraz przyczynach śmierci dziecka, szanując intymność i tragedię rodziców – podkreślał wówczas dyrektor.

Do sprawy będziemy wracać.

szpital lesko

29-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)