REKLAMA
REKLAMA

ŚMIERĆ DZIECKA: Dlaczego 4-latka zmarła? Wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznych odpowiedzi

LESKO / PODKARPACIE. Dlaczego 4-letnia Ola zmarła? Wyniki sekcji zwłok nie dają pewności co do przyczyny. Prokuratura Regionalna w Rzeszowie prowadzi śledztwo w tej sprawie o przestępstwo narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Śledztwo wszczęto o przestępstwo z art.160 par.2 kk, to jest o narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo – wyjaśnia prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Jak dodaje, wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznej odpowiedzi o przyczynie zgonu dziecka.

Prowadzone są badania histopatologiczne i inne tkanek, które być może pozwolą ustalić przyczynę śmierci. W sprawie zeznawali już oboje rodzice. Obecnie prokurator zaznajomił się z aktami postępowania, zaplanował kolejne czynności – kontynuuje rzecznik.

Niewykluczone, że będzie konieczne powołanie biegłych lekarzy specjalistów.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w czwartek 8 marca w leskim szpitalu. Nagle na SOR zmarła 4-latka. O sytuacji dyrektor SP ZOZ w Lesku Robert Płaziak z urzędu powiadomił Prokuraturę Rejonową w Lesku.

– Do czasu pełnego wyjaśnienia nie chciałbym informować o okolicznościach oraz przyczynach śmierci dziecka, szanując intymność i tragedię rodziców – podkreślał wówczas dyrektor.

Do sprawy będziemy wracać.

szpital lesko

29-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)