REKLAMA
REKLAMA
Guardia

SONDA: Co sanoczanie myślą o budowie pomnika św. Michała Archanioła?

SONDA: Co sanoczanie myślą o budowie pomnika św. Michała Archanioła?

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta zaakceptowała projekt budowy pomnika św. Michała Archanioła na placu przed kościołem farnym w Sanoku. Co sanoczanie sądzą na ten temat? Posłuchajmy. 

 

Miejscy Radni podjęli uchwałę wyrażającą zgodę na budowę pomnika św. Michała Archanioła. Jednocześnie określono miejsce, w którym zostanie umiejscowiona figura patrona miasta.

Wszyscy radni obecni podczas LVI Sesji Rady Miasta, zagłosowali za wyrażeniem zgody na realizację tego przedsięwzięcia. Daje to zielone światło dla kontynuacji działań zmierzających do wzniesienia monumentu. Pomnik miałby powstać na Placu św. Michała nieopodal kościoła farnego pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. W celu jego budowy powstał komitet, który organizuje fundusze na realizację tej inicjatywy.

Pomnik ma zostać odlany z brązu. Przedstawiał on będzie postać świętego z mieczem w uniesionej ręce i wężem pod stopą. Wysokość działa to 5 m. 

Archanioł Michał jest patronem Sanoka, zaś jego postać została przedstawiona w herbie miasta. Święto patrona obchodzone jest 29 września.

Zapytaliśmy sanoczan, co myślą o tej inicjatywie. Zobaczcie sami!

 

źródło: tekst/wizualizacja: UM Sanok

06-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)