REKLAMA
REKLAMA

Spartanie wrócili z medalami Mistrzostw Europy! Wielki sukces naszych gimnastyczek (ZDJĘCIA)

SANOK, ZAGREB / PODKARPACIE. 12 maja w chorwackiej stolicy Zagreb odbyły się Mistrzostwa Europy EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2018 federacji WORLD FITNESS FEDERATION. Sześć zawodniczek z UKS Spartanie wraz z trenerem Mirosławem Kaźmierczakiem mieli ogromny zaszczyt znaleźć się w teamie Polski pod prezydenturą Mistrzyni Świata Aleksandry Kobielak.

Po bardzo zaciętej i długotrwałej rywalizacji zdobyli 6 medali: 5 srebrnych, jeden brązowy i jedno V miejsce. Mistrzostwa zostały podzielone na dwie kategorie A i B.

Kategoria A dla zawodników odnoszących wysokie lokaty na zawodach rangi polskiej, europejskiej i światowej oraz prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności. W tej kategorii znalazło się cztery spartanki i trener.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najmłodsza, niespełna 6 letnia Izabela Bednarz, mistrzyni świata z Serbii zdobyła srebrny medal. 7 letnia Martyna Posadzka mająca na swoim koncie tytuł mistrzyni świata, europy i Polski również wywalczyła srebro – dodać należy ze dziewczynka startowała z kontuzją stopy. 10 letnia Konstancja Iwańczyk medalistka mistrzostw świata i Polski sięgnęła po srebro, mimo jednej z najliczniejszej kategorii kontuzji łokcia. I Amanda Gembalik startująca w kat. do lat 14, zajęła V miejsce.

Mirosław Kaźmierczak trener Spartan również zdobywa srebro.

W kat. A o wygranej decydują minimalne szczegóły, a poziom prezentowanych umiejętności jest bardzo wysoki.

Dwie pozostałe zawodniczki znalazły się w kategorii B, jest to kategoria dla zawodników początkujących. Kornelia Kantorek wywalczyła brąz do lat 14 i Victoria Kozieł sięgnęła po srebro do lat 15.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

materiały nadesłane

foto: Adam Bednarz

15-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)