REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Spartanie wrócili z medalami Mistrzostw Europy! Wielki sukces naszych gimnastyczek (ZDJĘCIA)

SANOK, ZAGREB / PODKARPACIE. 12 maja w chorwackiej stolicy Zagreb odbyły się Mistrzostwa Europy EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2018 federacji WORLD FITNESS FEDERATION. Sześć zawodniczek z UKS Spartanie wraz z trenerem Mirosławem Kaźmierczakiem mieli ogromny zaszczyt znaleźć się w teamie Polski pod prezydenturą Mistrzyni Świata Aleksandry Kobielak.

Po bardzo zaciętej i długotrwałej rywalizacji zdobyli 6 medali: 5 srebrnych, jeden brązowy i jedno V miejsce. Mistrzostwa zostały podzielone na dwie kategorie A i B.

Kategoria A dla zawodników odnoszących wysokie lokaty na zawodach rangi polskiej, europejskiej i światowej oraz prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności. W tej kategorii znalazło się cztery spartanki i trener.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najmłodsza, niespełna 6 letnia Izabela Bednarz, mistrzyni świata z Serbii zdobyła srebrny medal. 7 letnia Martyna Posadzka mająca na swoim koncie tytuł mistrzyni świata, europy i Polski również wywalczyła srebro – dodać należy ze dziewczynka startowała z kontuzją stopy. 10 letnia Konstancja Iwańczyk medalistka mistrzostw świata i Polski sięgnęła po srebro, mimo jednej z najliczniejszej kategorii kontuzji łokcia. I Amanda Gembalik startująca w kat. do lat 14, zajęła V miejsce.

Mirosław Kaźmierczak trener Spartan również zdobywa srebro.

W kat. A o wygranej decydują minimalne szczegóły, a poziom prezentowanych umiejętności jest bardzo wysoki.

Dwie pozostałe zawodniczki znalazły się w kategorii B, jest to kategoria dla zawodników początkujących. Kornelia Kantorek wywalczyła brąz do lat 14 i Victoria Kozieł sięgnęła po srebro do lat 15.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

materiały nadesłane

foto: Adam Bednarz

15-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)