REKLAMA
REKLAMA

Sportowo-rekreacyjna odsłona Budżetu Obywatelskiego 2017. Siłownie zewnętrzne i park Street Workout (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Głosami mieszkańców, środki finansowe przeznaczone na Budżet Obywatelski w roku 2017, zostały w dużej mierze spożytkowane na inwestycje sportowo-rekreacyjne. W dzielnicy Śródmieście powstała siłownia zewnętrzna na jednej z alejek Parku Miejskiego, na Posadzie także zainstalowano urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, które ulokowano na placu przy ulicy Kawczyńskiego, natomiast w dzielnicy Błonie powstał park Street Workout.

W ramach budżetu obywatelskiego w roku 2017 wybudowano:

1) Siłownię zewnętrzną plenerową w Parku Miejskim w Sanoku. W skład siłowni wchodzi 6 urządzeń fitness dwustanowiskowych. Urządzenia zostały zamontowane na alejce parkowej. Oprócz tego zamontowano również 10 nowych ławek rekreacyjnych.

2) Siłownię sportową przy ul. Kawczyńskiego w Sanoku. Zamontowano 7 urządzeń fitness dwustanowiskowych. Dodatkowo zamontowano dwie ławki oraz dwa kosze na śmieci.

3) Przy Arenie Sanok i torze lodowym na terenie MOSiR została wykonana infrastruktura sportowa. Zamontowano urządzenia do street workout’u, które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Konstrukcja znajduje się na odpowiedniej, bezpiecznej nawierzchni z piasku. Zainstalowano również dwa urządzenia dwustanowiskowe fitness: trenażer nóg + wyciskanie siedząc oraz krzesło do wyciskania – podwójne. Dla wygody użytkowników wykonano również schody z kostki brukowej łączące parking z terenem, na którym zamontowano urządzenia.

4) Poza wyżej wymienionymi inwestycjami, w ramach Budżetu Obywatelskiego uzupełniono nawierzchnię na istniejącym placu zabaw „Brykalnia” w dzielnicy Dąbrówka. Pod urządzeniami: piramida linowa oraz zjazd na linie, powstała nawierzchnia bezpieczna z poliuretanu (165 m2). Zostało również wykonane ogrodzenie wokół placu zabaw wraz z furtką o długości 122 m.

03-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)