REKLAMA
REKLAMA

Sportowo-rekreacyjna odsłona Budżetu Obywatelskiego 2017. Siłownie zewnętrzne i park Street Workout (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Głosami mieszkańców, środki finansowe przeznaczone na Budżet Obywatelski w roku 2017, zostały w dużej mierze spożytkowane na inwestycje sportowo-rekreacyjne. W dzielnicy Śródmieście powstała siłownia zewnętrzna na jednej z alejek Parku Miejskiego, na Posadzie także zainstalowano urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, które ulokowano na placu przy ulicy Kawczyńskiego, natomiast w dzielnicy Błonie powstał park Street Workout.

W ramach budżetu obywatelskiego w roku 2017 wybudowano:

1) Siłownię zewnętrzną plenerową w Parku Miejskim w Sanoku. W skład siłowni wchodzi 6 urządzeń fitness dwustanowiskowych. Urządzenia zostały zamontowane na alejce parkowej. Oprócz tego zamontowano również 10 nowych ławek rekreacyjnych.

2) Siłownię sportową przy ul. Kawczyńskiego w Sanoku. Zamontowano 7 urządzeń fitness dwustanowiskowych. Dodatkowo zamontowano dwie ławki oraz dwa kosze na śmieci.

3) Przy Arenie Sanok i torze lodowym na terenie MOSiR została wykonana infrastruktura sportowa. Zamontowano urządzenia do street workout’u, które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Konstrukcja znajduje się na odpowiedniej, bezpiecznej nawierzchni z piasku. Zainstalowano również dwa urządzenia dwustanowiskowe fitness: trenażer nóg + wyciskanie siedząc oraz krzesło do wyciskania – podwójne. Dla wygody użytkowników wykonano również schody z kostki brukowej łączące parking z terenem, na którym zamontowano urządzenia.

4) Poza wyżej wymienionymi inwestycjami, w ramach Budżetu Obywatelskiego uzupełniono nawierzchnię na istniejącym placu zabaw „Brykalnia” w dzielnicy Dąbrówka. Pod urządzeniami: piramida linowa oraz zjazd na linie, powstała nawierzchnia bezpieczna z poliuretanu (165 m2). Zostało również wykonane ogrodzenie wokół placu zabaw wraz z furtką o długości 122 m.

03-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)