REKLAMA
REKLAMA

Straciła przytomność na szlaku. Akcja w trudno dostępnym rejonie (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w akcji ratującej życie turystki, która na bieszczadzkim szlaku straciła przytomność. Połączona ekipa ratunkowa Straży Granicznej oraz GOPR szybko dotarła do poszkodowanej.


Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano (tj. 23 sierpnia), w jednym z najtrudniej dostępnych rejonów wysokich Bieszczadów. Strażnicy graniczni otrzymali informację od GOPR, że na szlaku turystycznym w masywie Bukowego Berda znajduje się troje turystów. Jak przekazali współtowarzysze wyprawy, jedna z turystek straciła przytomność. Ze względu na ciężki wysokogórski teren oraz brak warunków pogodowych dla użycia śmigłowca LPR w pierwszej fazie akcji ratunkowej, GOPR zwróciło się o wsparcie do Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GORP, w celu szybkiego dotarcia na miejsce wykorzystali pojazdy terenowe oraz quady, a najtrudniejszy odcinek pokonali wspinając się pieszo. Po niespełna godzinie od zgłoszenia, połączona ekipa ratunkowa odnalazła turystów w okolicach Bukowego Berda i udzieliła poszkodowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na poprawę warunków pogodowych na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało osobę do Ustrzyk Górnych.

 

 

źródło: BiOSG

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)