REKLAMA
REKLAMA

Straciła przytomność na szlaku. Akcja w trudno dostępnym rejonie (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w akcji ratującej życie turystki, która na bieszczadzkim szlaku straciła przytomność. Połączona ekipa ratunkowa Straży Granicznej oraz GOPR szybko dotarła do poszkodowanej.


Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano (tj. 23 sierpnia), w jednym z najtrudniej dostępnych rejonów wysokich Bieszczadów. Strażnicy graniczni otrzymali informację od GOPR, że na szlaku turystycznym w masywie Bukowego Berda znajduje się troje turystów. Jak przekazali współtowarzysze wyprawy, jedna z turystek straciła przytomność. Ze względu na ciężki wysokogórski teren oraz brak warunków pogodowych dla użycia śmigłowca LPR w pierwszej fazie akcji ratunkowej, GOPR zwróciło się o wsparcie do Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GORP, w celu szybkiego dotarcia na miejsce wykorzystali pojazdy terenowe oraz quady, a najtrudniejszy odcinek pokonali wspinając się pieszo. Po niespełna godzinie od zgłoszenia, połączona ekipa ratunkowa odnalazła turystów w okolicach Bukowego Berda i udzieliła poszkodowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na poprawę warunków pogodowych na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało osobę do Ustrzyk Górnych.

 

 

źródło: BiOSG

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)