REKLAMA
REKLAMA

Szkolenie wysokościowe funkcjonariuszy straży granicznych oraz żołnierzy. Ćwiczyli m.in. na Zalewie Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

Szkolenie wysokościowe funkcjonariuszy straży granicznych oraz żołnierzy. Ćwiczyli m.in. na Zalewie Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

3-dniowe szkolenie wysokościowe dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz innych jednostek SG i służb, miały na celu doskonalenie umiejętności ewakuacyjno-desantowych z zastosowaniem specjalistycznych taktyk, które mogą być wykorzystane m.in. w trakcie akcji ratowniczych.

W minionym tygodniu, Bieszczadzki OSG przeprowadził w okolicach Huwnik, Trzciańca oraz Polańczyka 3 – dniowe szkolenie wysokościowe z wykorzystaniem śmigłowca IV Wydziału Lotniczego SG w Huwnikach. Celem szkolenia był trening umiejętności ewakuacyjno-desantowych z zastosowaniem specjalistycznych taktyk oraz technik.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Straży Granicznej z Bieszczadzkiego, Podlaskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału SG, jak również przedstawiciele Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

14-140747

Szkolenie otworzył zastępca Komendanta Bieszczadzkiego OSG płk SG Adam Pacuk, który życzył uczestnikom owocnych ćwiczeń. Zaznaczył, że ze względu na rozbudowany program szkolenia, uzyskane doświadczenie oraz umiejętności mogą być wykorzystane w przyszłości nie tylko do celów związanych z realizacją ustawowych zadań poszczególnych służb, ale również np. w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych i potrzeby udzielenia pomocy obywatelom RP.

  

BiOSG
film: youtube.pl / Rzecznik Prasowy BIOSG

20-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)