REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Duża kasa z budżetu państwa na sprzęt endoskopowy (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki szpital wzbogacił się o nowy sprzęt endoskopowy. Dzięki pieniądzom, które trafiły do SPZOZ z kasy ministerialnej, za sprawą poprawki posła Piotra Uruskiego złożonej do budżetu państwa, pacjenci ale również lekarze, mają większy komfort. Zakup za 800 tys. złotych pozwoli na sprawne i szybsze wykonywanie badań.

To bardzo ważny moment w działalności szpitala, ale przede wszystkim to ważna chwila dla pacjentów, których szpital obejmuje opieką. W krótkim okresie czasu od wojewody podkarpackiego otrzymaliśmy znaczna kwotę na zakup aparatury, sprzęty medycznego, jak również zakup karetek dla potrzeb medycznych zespołów wyjazdowych – podkreśla Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala.

Sanocki szpital wzbogacił się o 4 wideogastroskopy, 3 wideokolonoskopy, 2 tory wizyjne, myjnię dezynfektorów, szafę do endoskopów oraz diatermię. Sprzęt kosztował 800 tysięcy złotych.

Jak podkreślano podczas dzisiejszej konferencji, jest to niemała zasługa posła Piotra Uruskiego, który w sprawie przyznania środków sanockiemu szpitalowi zgłosił poprawkę do budżetu państwa.

Udało się i z tego bardzo się cieszę. Te 800 tys. zł trafiło do sanockiego szpitala i za nie zakupiono nowy, specjalistyczny sprzęt niezwykle wysokiej klasy. Zastąpi on te urządzenia, które się zużyły, a jak wiemy są one bardzo potrzebne. Pacjenci czekają po kilka miesięcy na takie badania. Kwota dość duża, bo 800 tys. zł, ale czego się ie robi dla zdrowia, ono jest najważniejsze – mówi poseł Piotr Uruski.

Dodaje, że te wszystkie wnioski, które spłynęły od radych, starostów, były niezmiernie ważne, podczas zgłaszania wspomnianej poprawki. Wspólnie zdecydowano, że na naszym terenie największą potrzebą społeczną jest wsparcie sanockiego szpitala.

Sfinalizowaliśmy wsparcie szpitala specjalistycznego w Sanoku. Z budżetu trafiło tutaj 800 tys. złotych na zakup sprzętu endoskopowego. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt, który pozwoli z jednej strony na przyśpieszenie procesu diagnostycznego, z drugiej strony gwarantuje też jego jakość na wysokim poziomie – uzupełnia Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Mamy taki komfort. Możemy powiedziec, że na koniec naszej kadencji udało nam się zrobić dużo dla szpitala. Olbrzymie pieniądze trafiły do naszej sanockiej placówki, przede wszystkim dzięki staraniom dyrekcji i pracowników szpitala. Takiego wsparcia dla sanockiego szpitala jeszcze nie było, począwszy od jego budowy. Ten nowy sprzęt znacząco poprawi komfort nie tylko pracy lekarzy, ale również pacjentów – zaznacza radny Damian Biskup.

Lekarz Paweł Gorczyński, kierownik pracowni endoskopii i bloku operacyjnego w sanockim szpitalu dodaje, że nowy sprzęt pozwoli na większą dostępność dotychczasowych procedur medycznych.

Mamy w sumie 6 gastroskopów, jeden zabiegowy i 3 kolonoskopy. Poprzednio pracowaliśmy na dwóch gastroskopach i jednym kolonoskopie, także przyrost jest znamienny. Myślę, że będzie to miało odbicie na oczekiwaniu na badania, które są potrzebne i robione bardzo często – uzupełnia doktor Gorczyński.

Chciałbym pogratulować z okazji otrzymania tego sprzętu, olbrzymiej dotacji dla sanockiego szpitala. Podniesie to jakość usług dla pacjentów z terenu powiatu sanockiego, ale również z powiatów ościennych jak i turystów. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu – skwitował Kazimierz Węgrzyn, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.

 

Więcej niebawem w materiale video. 

 

08-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: