REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi na uroczystościach 100. rocznicy odzyskania niepodległości

REGION / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” uczczą 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę w wielu miejscach na terenie Podkarpacia.


Żołnierze 3.PBOT wezmą liczny udział w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kompanie honorowe, poczty sztandarowe Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Podkarpackiego, punkty promocyjne połączone z pokazem sprzętu oraz możliwość spotkania z żołnierzami służącymi w szeregach Podkarpackiej Brygady, pojawią się
w wielu miejscach na terenie całego województwa.

W przeddzień uroczystych obchodów Święta Niepodległości (10 listopada) w Rzeszowie odbędzie się o godzinie 19.30 uroczysty apel pamięci z oddaniem honorów polskim bohaterom. Bardzo ważnym wydarzeniem dla żołnierzy 3.PBOT będzie wystawienie posterunków honorowych w miejscach pamięci poległych żołnierzy (przy 7 pomnikach na terenie Rzeszowa). Szczególnie ważnym punktem będzie złożenie wiązanki i zapalenie symbolicznego znicza przy pomniku patrona Naszej Brygady, płk. Łukasza Cieplińskiego. Ta uroczysta chwila będzie miała miejsce o godzinie 19.00.
11 listopada br. o 12.00 żołnierze 3.PBOT wezmą udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które zorganizowane będzie przy pomniku pułkownika Leopolda Lisa-Kuli
w Rzeszowie. Uroczystość poprzedzi msza święta, zaplanowana na godzinę 10.30 w Kościele Farnym. Obchody uświetni obecność pododdziału honorowego 3. Podkarpackiej Brygady OT ze sztandarem bojowym ŚZŻAK Okręgu Podkarpackiego.

Ponadto „Terytorialsi” z Podkarpacia wezmą udział także:

  • 10 listopada w akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, która odbędzie się w Głogowie Małopolskim na ul. Rynek 1 w godzinach od 8.00 do 14.00.
  • 10 listopada w pikniku wojskowym „Służymy Niepodległej”, który rozpocznie się o godz. 13.00 na dolnej stacji wyciągu narciarskiego (ul. Sanocka 12b) w Przemyślu.
  • 11 listopada – „Terytorialsi” w Dukielskim Marszu Niepodległościowym

Żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej 11 listopada będzie można spotkać podczas uroczystych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Lubaczowie, Leżajsku, Tarnobrzegu, Dębicy, Sędziszowie Małopolskim, Brzeźnicy k. Dębicy oraz w Rzeszowie.

Terytorialsi z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku będą uczestniczyć w uroczystościach w: Jasienicy Rosielnej, Dukli, Baligrodzie i Sanoczku.

„Terytorialsi” będą nie tylko prezentować sztandary, czy oddawać salwy honorowe. Przy punktach promocyjnych mieszkańcy Podkarpacia będą mogli przy okazji, także zapoznać się ze sprzętem jakim podczas szkoleń posługują się żołnierze 3.PBOT oraz porozmawiać z tymi, którzy służą w naszych szeregach.

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego

09-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)