REKLAMA
REKLAMA

To był naprawdę udany sezon! W niedzielę Szlakami Niepodległej

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd Koła Terenowego Nr 1 przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku serdecznie zaprasza na cykl rajdów z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości: SZLAKAMI NIEPODLEGŁEJ. „Pisarze i poeci w służbie dla Niepodległej Polski” 16 września 2018 r. (niedziela).W ubiegłą niedzielę odbyła się zaległa lipcowa wycieczka, gdzie pogoda pokrzyżowała nam plany. Spotkaliśmy się rano nad rzeką San, by po krótkim instruktażu wyruszyć na SPŁYW PONTONAMI. Płynęliśmy bardzo malowniczym odcinkiem tj. od Sanoka do Lisznej, po drodze podziwiając przyrodę oraz liczne ptactwo m.in. czaple siwe. Wiatr we włosach, słońce i miła atmosfera towarzyszyła nam podczas całego spływu. Po dopłynięciu do Lisznej, wybraliśmy się na Przełęcz skąd czerwonym szlakiem wyruszyliśmy w pasmo Gór Słonnych. Nasza wędrówka obejmowała przejście przez Orle Skałki – charakterystyczny punkt widokowy nad Sanokiem. Trasa była łatwa – choć pierwsze podejście przypomniało nam, że jesteśmy w górach. Po ok. 1,5 godz. dotarliśmy do „Źródełka Królowej Bony” skąd dalej do „Sosenek”, gdzie czekało już na nas ognisko.

Tak zakończyliśmy niedzielą wycieczkę – licząc, że w przyszłym roku popłyniemy jeszcze dalej i znów powędrujemy jednym z okolicznych szlaków.

Sprawozdanie: Przewodnik – Urszula Wałachowska 


Podsumowując, podczas tegorocznej wakacyjnej akcji „w niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK” zorganizowano 16 wycieczek w tym 9 pieszych, 1 pontonowo-pieszą, 2 kajakowe oraz 4 rowerowe.

Rajdy społecznie przygotowało i poprowadziło 14 przewodników a byli to: Andrzej Organ, Edward Szychowski, Urszula i Jakub Wałachowscy, Mirosław Sworst, Grażyna Chytła, Wiesław Sternik, Jan Adamczyk, Grzegorz Surówka, Jerzy Szlachcic, Mariola i Paweł Tys, Zofia Lisik oraz Stanisław Sieradzki. Nad całością spraw organizacyjnych (przygotowanie programów, informacja do mediów, zapisy, itp.) czuwali pracownicy biura Oddziału PTTK w Sanoku w osobach Moniki Kowalczyk i Janusza Kusiaka. Łącznie udział w wszystkich wycieczkach wzięło 412 osób.

Organizatorzy – Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku i Koła Przewodników PTTK Sanok – składają serdeczne podziękowanie zaangażowanym w akcję przewodnikom oraz za liczny udział w wycieczkach ich uczestnikom. Sanockim mediom dziękujemy bardzo za patronat oraz nagłośnienie całej akcji!

Janusz Kusiak, PTTK Sanok

12-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)